Místní skupiny‎ > ‎Praha‎ > ‎Co se děje v Praze‎ > ‎

Setkání LGBTQ+ katolíků v rámci synody evropských biskupů v Praze 3.–5.2.

přidáno: 31. 1. 2023 11:58, autor: Logos, LGBTQ věřící
Milí členové a příznivci společenství Logos,

ve dnech 3. až 5.2. se v Praze uskuteční setkání pracovní skupiny evropských LGBTQ+ katolíků. Setkání je svoláno v předvečer kontinentální synody evropských biskupů v Praze.

Rádi bychom na tuto akci pozvali účastníky, kteří mají zkušenosti se synodálním procesem v římskokatolické církvi na národní úrovni (například v synodálních skupinkách), ale také všechny, kteří se věnují tématu integrace LGBTQ+ věřících v (nejen) ŘKC, a v neposlední řadě všechny, kdo by měli jen zájem se do diskuse o tématu zapojit.

V tuto chvíli zvu na tyto části našeho programu:

V pátek 3.2. od 18 hodin v Hašplově sále (Anenská 5, Praha 1) veřejná přednáška zástupců různých organizací, mezi jinými uslyšíme určitě zajímavý proslov James Alisona. James Alison je římskokatolický kněz a teolog, známý svou aplikací antropologické teorie René Girarda na křesťanskou systematickou teologii a svou prací v otázkách LGBTQ+ věřících a církve. Prezentace budou v češtině a angličtině se simultánním překladem mezi těmito jazyky.

V sobotu 4.2. proběhne jednání pracovní skupiny k synodálnímu procesu, které se uskuteční pro registrované zájemce (registrovat na akci se můžete na logos@logoscr.cz nebo osobně na páteční přednášce, jednací jazyk je angličtina).

V neděli 5.2. cca od 18.30 budeme oslovovat přijíždějící delegáty před Bazilikou Nanebevzetí Panny Marie ve Strahovském klášteře.

Pro aktuality můžete sledovat Facebook Logosu.

Doufám, že se nám podaří společně vyslat dostatečně silný, ale pozitivní signál účastníkům evropské synody, aby tématice života LGBTQ+ věřících věnovali náležitou pozornost.

Jiří Votava, za společenství Logos, které setkání spoluorganizuje


Comments