Místní skupiny‎ > ‎Praha‎ > ‎Co se děje v Praze‎ > ‎

Program Logosu na Prague Pride 2018

přidáno: 13. 7. 2018 16:28, autor: Logos, LGBTQ věřící   [ aktualizováno 25. 7. 2018 4:47 ]

Při pravidelné evangelické bohoslužbě spolek LGBTQ věřících Logos představuje svůj program během festivalu Prague Pride a přimlouvá se za jeho šťastný průběh při společných modlitbách.

Martin ve zdi je kostelem Českobratrské církve evangelické a konají se v něm bohoslužby (nejen) pro mládež. Ve vedení bohoslužeb se střídají kazatelé včetně studentů teologie a profesorů Evangelické teologické fakulty Karlovy univerzity v Praze. Při večerní bohoslužbě
před Prague Pride představuje spolek LGBT věřících Logos Česká republika představuje svůj program během festivalového týdne. Při bohoslužbě se zároveň při společných modlitbách prosí za klidný a zdárný průběh Prague Pride.

Tradiční rodina? Ale jaká? (přednáška)

Sousloví „tradiční rodina“ se obvykle užívá jako zbraň proti LGBTQ lidem, zaklínají se jím věřící i nevěřící odpůrci a odpůrkyně nejen duhových rodin, ale i genderové rovnoprávnosti – to vše totiž prý „tradiční rodinu“ ohrožuje. Co to je tradiční rodina a je to koncept tak samozřejmý, jak se jej někteří snaží prezentovat? Tyto a další otázky se z pozic sociální antropologie pokusí rozplést Jan Škrob.

Philip Baldwin: Křesťanství posiluje v boji proti útlaku menšin

Dosavadní životní cesta Philipa Baldwina je plná zvratů. Z úspěšného právníka se stal zapálený aktivista za práva LGBTQ lidí a lidí s diagnózou HIV, později se jako další rovina přidalo i křesťanství. Příběh Philipa Baldwina a jeho svědectví víry jsou světlem ve tmě pochybností o tom, zda křesťanství, menšinová sexuální orientace a třeba i stigmatizovaná diagnóza mohou jít ruku v ruce. Určujícím principem Kristovy zvěsti je láska. V tom také Philip Baldwin vidí styčnou plochu křesťanství a LGBTQ aktivismu.

Coming out ve věřící rodině (panelová debata)

Co když žijete ve věřící rodině a jednoho dne řeknete svým příbuzným, že jste gay, lesba nebo trans? Přirozenost tu může narazit na předsudky a dokonce odmítnutí. Panelová diskuze Logosu představí specifika coming outu ve věřící rodině a pokusí se odpovědět třeba na to, jaký vliv má politika církve, nebo jakou roli může sehrát kněz (bude spíš záporák, nebo hrdina?). Přijďte načerpat informace a zkušenosti, Logos je organizací LGBT věřících, která v Česku funguje už přes dvacet let.


Společná bohoslužba farářů a farářek z různých církví. Přijďte poděkovat za festivalový týden. Bohoslužbu hudebně doprovodí Nikol Fischerová & projekt Metanoia.

Bohoslužbu pro účastníky Prague Pride slouží několik farářů a farářek společně. Logos chce prostřednictvím společné bohoslužby křesťanů z různých církví LGBTQ lidem ukázat, že nejhlasitější křesťanští radikálové nepodávají věrný obraz Božího lidu. Společná bohoslužba doloží, že předsudky LGBT lidí vůči křesťanům jsou stejně zbytečné jako předsudky křesťanů vůči LGBT lidem. Přijďte se o tom přesvědčit sami. Bohoslužbu hudebně doprovodí Nikol Fischerová & projekt Metanoia. Po bohoslužbě bude následovat občerstvení s prostorem k rozhovoru.Stánek Logosu v Pride Village
Po–Pá 6.–10. 8. a Ne 12. 8. 2018, 15.00–22.00, Pride Village, Střelecký ostrov, Praha 1

Posaďte se pod baldachýn a zapojte se do duchovních rozhovorů. Logos, sdružení LGBT křesťanů, nebude ani letos chybět na Střeláku. Jeho stánek opět připraví bohatý DIY program a od úterý do pátku nabídne i hodinku meditace (od 18.00) podle jezuity Jamese Martina, který usiluje o sblížení církví a LGBT lidí. Nechybí ani relaxační zóna a informace o Logosu, který v Česku funguje již přes dvacet pět let, a je tu pro všechny LGBT věřící a jejich rodiny.

Možnost duchovního rozhovoru vždy v úterý až pátek 7.–10. 8. v 16.00–20.00.

Stánek s námi budou sdílet i přátelé z trans*parentu.

Témata Meditace podle Jamese Martina, SJ:
Út–Pá 7.–10. 8. 2018, 18.00–19.00

Jména jsou důležitá ve Starém i Novém zákoně. Jména často vyjadřují zásadní prvky osobnosti. Meditace o pojmenovávání Boha a vlastní identity.

V příběhu, ve kterém Ježíš uzdravil služebníka římského setníka, Ježíš setníka nekárá za to, že není žid, ani za to, že je pohan. Meditace o Ježíšově přijetí.

V 139. žalmu nám žalmista říká, že Bůh nás stvořil, bezpodmínečně nás zná a rozumí nám. Meditace o Božím vztahu nám.

Když Ježíš oznámil svou identitu, lidé z Nazareta se jej vyhnali. Meditace o přijetí ve svém okolí.

Stánek Logosu na JarmarQu na Letné
So 11. 8. 2018, 14.00–22.00, Pride Park, Letenská pláň, Praha 7

Zastavte se u nás pro letáček, placku, na pokec nebo jen tak pozdravit. Rádi vás uvidíme.Logos v průvodu Pride Parade z Václavského náměstí na Letnou
So 11. 8. 2018, 11.30–14.00, začátek v horní části Václavského náměstí u sochy sv. Václava

Kdo chcete jít s námi, hledejte velký transparent s nápisem „LGBTQ věřící“ a znakem Logosu.

Comments