Místní skupiny‎ > ‎Praha‎ > ‎Co se děje v Praze‎ > ‎

Na Prague Pride vystoupí starokatolický queer kněz

přidáno: 17. 7. 2016 4:26, autor: Logos, LGBTQ věřící   [ aktualizováno 17. 7. 2016 4:26 ]
I letos bude samozřejmou součástí festivalu Prague Pride duchovní program pořádaný spolkem Logos česká republika. Na letošní Prague Pride vystoupí starokatolický kněz Shannon Kearns, který je otevřeně trans a hlásí se ke queer teologii. Po římskokatolické řeholní sestře Jeannine Gramick, která loni na Prague Pride vyvolala rozruch, když kardinál Duka zakázal její vystoupení na katolické půdě, je Kearns další výraznou křesťanskou osobností, která hlásá – a žije – křesťanskou zvěst pro LGBTQ+ lidi. 

Shannon Kearns bude mít ve čtvrtek 11. srpna od 19 hodin v Divadle U Valšů, Karoliny Světlé 18, přednášku na téma: Křesťanská láska (i) pro LGBTQ+ lidi; vystoupí též na Pride Voices a bude se podílet na celebrování závěrečné nedělní bohoslužby Prague Pride v kostele Martin ve zdi 14. srpna ve 14 hodin. Vlastní zkušenost a důraz na jiné pojetí křesťanských ideálů, než jsme zvyklí slyšet od konzervativních církevních představitelů, Kearns spojuje s důrazem na potřebu změn ve společnosti i církvi. 

Přednáška Shannona Kearnse je jednou z mnoha akcí, které spolek Logos na Prague Pride organizuje. Mezi další patří například beseda o coming outu v rodině s názvem „Mám teplé dítě“, kterou Logos pořádá ve spolupráci se Sítí pro rodinu (dříve Síť mateřských center) pod záštitou prezidentky Sítě paní Rut Kolínské. Kromě toho mohou zájemci během festivalového týdne každý den odpoledne navštívit stánek, který bude Logos mít na Pride Village na Střeleckém ostrově. Tam si například budou moci vyrobit duhový růženec nebo se připojit ke společné modlitbě. Podrobný program křesťanského společenství Logos na Prague Pride naleznete zde.
Ċ
Logos, LGBTQ věřící,
17. 7. 2016 4:26
Comments