Místní skupiny‎ > ‎Praha‎ > ‎Co se děje v Praze‎ > ‎

Logos a Prague Pride

přidáno: 11. 8. 2013 11:28, autor: Logos, LGBTQ věřící   [ aktualizováno 11. 8. 2013 11:28 ]

I letos se Logos Česká republika bude aktivně podílet na Prague Pride jako při dvou předcházejících ročnících.

Tentokrát se zástupce Logosu Praha Standa Kostiha zúčastní panelové diskuse na téma LGBT A NÁBOŽENSTVÍ. Tato diskuse se bude konat v pátek 16. srpna od 17.30 v prostoru Galerie NoD, Dlouhá 33, Praha 1. Diskusi bude moderovat Jan Škrob a diskutovat budou též František Kalenda, Martin C. Putna a Silvie Wittmannová. (http://www.praguepride.cz/cs/program/akce/331-lgbt-nabozenstvi.html)

V sobotu 17. srpna se pak bude konat hlavní průvod Prague Pride. Během pátečního večera a sobotního dopoledne budeme vyrábět transparenty, ve 13.30 se pak sejdeme na místě startu průvodu s dalšími křesťany, kteří s námi v průvodu půjdou. Průvod vyrazí ve 14.00 a zhruba v 16 hodin dorazí na Letnou, kde v rámci JarmarQu bude mít i letos Logos svůj stánek.

Součástí Prague Pride bude též bohoslužba, která se koná v kostele Českobratrské církve evangelické Martin ve zdi. Bohoslužba se koná v neděli 18. srpna. Kostel najdete v Martinské ulici 8 v Praze 1 na Starém Městě. (http://www.praguepride.cz/cs/program/akce/79-nedelni-bohosluzba.html)

Pokud se chcete zúčastnit průvodu, pomáhat s přípravou transparentů anebo být s námi u stánku, ozvěte se nám na e-mail logos@logoscr.cz.

Slávek Sohr

předseda o. s. Logos Česká republika

Comments