Místní skupiny‎ > ‎Praha‎ > ‎

Co se děje v Praze

Mezisetkání v úterý 21. 1. od 18 hod. (duchovní svět severoamerických Indiánů)

přidáno: 13. 1. 2020 17:30, autor: Logos, gay křesťané

Milí přátelé,
zveme vás na tradiční Mezisetkání, tentokrát v úterý 21. 1. od 18 hodin. Vrátíme se po delší době v centru města do restaurace Jiná krajina, adresa Řeznická 4, Praha 1.

Opět vás čeká světová kuchyně z čerstvých surovin a dobrý a jinde nesehnatelný Poličský světlý ručně plněný nefiltrovaný ležák. Příjemné na podniku je i to, že se nepřidal k vlně zdražování…

Ovšem nepřijdete ani o potravu pro duši, tentokrát to bude inspirace z duchovního světa severoamerických Indiánů. Jsme všichni děti společného Otce/Matky, uctíváme jednoho stejného Ducha?

Těšíme se, Marek a Jirka

Setkání pražského Logosu 5. 1. 2020

přidáno: 31. 12. 2019 3:47, autor: Logos, gay křesťané   [ aktualizováno 31. 12. 2019 4:50 ]

Milí přátelé,
rádi bychom vás pozvali na první setkání pražského Logosu po Novém roce. Sejdeme se v kostele U Jákobova žebříku v neděli 5. ledna od 14.30. Program začne v 15.00 krátkou pobožností. Zamyšlení nad Božím slovem připraví Zdeněk Turek.

Ve druhé části přivítáme v našem společenství Martina Skořepu, autora nedávno vydané knihy Rituál Turínského koně. Martin vysvětlí, co chápe pod pojmem umění, na krátké povídce představí svět Franze Kafky a přečte také několik ukázek ze své knihy.

Těšíme se na setkání,
Jirka, Marek a výbor Logosu

Nedělní Logos 1. prosince v Kobylisích

přidáno: 26. 11. 2019 18:07, autor: Logos, gay křesťané

Milí přátelé,
již tuto neděli začíná adventní doba, což může být dobrá příležitost zavítat na pravidelné setkání společenství Logos, které se koná 1. prosince od 14.30 v kostele U Jákobova žebříku v Praze Kobylisích.

Úvodní bohoslužbu povede místní evangelický farář Ondřej Kolář, pro následný program přislíbil svou účast Ivan Štampach, který pohovoří o smyslu Vánoc pro dnešní dobu.

Těšíme se na setkání v krásné době adventního očekávání!
Výbor Logosu

Mezisetkání v úterý 12. 11. od 18 hod. (Pozdě v listopadu)

přidáno: 12. 11. 2019 3:59, autor: Logos, gay křesťané

Milí přátelé,
v kalendáři otáčíme nebo trháme poslední stránky letošního roku a advent klepe neodbytně na dveře. Pokud máte pocit, že prožívání času nabývá na vyšší intenzitě ve společnosti lidí blízkých, zapište si do hubnoucího diáře, že další Mezisetkání Logosu se uskuteční v úterý 12. listopadu od 18 hodin ve sklepě Standard cafe, adresa Karolíny Světlé 321/23, Praha 1. Pozor – je to změna oproti původně ohlášenému místu konání!

Na programu bude opět mimo tradičního kavárenského povídání také duchovně laděné zamyšlení. Tentokrát se setkáme se švédsky píšící autorkou Tove Jansson a její knihou Pozdě v listopadu. Jak reagují pohádkové postavy jejích příběhů na severskou samotu a tmu? Jakou naději skrývá prázdný dům Muminků?

Na shledání se těší Jirka a Marek

Setkání Logosu v neděli 3. listopadu od 14.30

přidáno: 1. 11. 2019 8:53, autor: Logos, gay křesťané   [ aktualizováno 1. 11. 2019 8:53 ]

Milé a milí,
listopadový pražský Logos je jako vždy první neděli v měsíci, tedy za dva dny.

Po pobožnosti, kterou tentokrát povede Lýdie Kucová z baptistického sboru Na Topolce, si promítneme film Cameron Postové Převýchova. Něco blížšího o filmu se dozvíte na ČSFD.

Těšíme se na vás!
Standa Kostiha
za pražský Logos 


Mezisetkání v úterý 22. 10. od 18 hod.

přidáno: 18. 10. 2019 8:00, autor: Logos, gay křesťané   [ aktualizováno 18. 10. 2019 8:01 ]

Vážení přátelé,
říjen sice vesele vybarvil české luhy a háje snad všemi barvami duhy, protože nás ale mlhy a večerní chlad vyhánějí z přírodních zákoutí do útulně vytopeného prostředí kaváren a hospod, nastala příležitost svolat tradiční Mezisetkání Logosu, které se tentokrát uskuteční v úterý 22. října od 18 hodin v sousedské kavárně Za školou na adrese Uralská 6, Bubeneč (je to kousek od stanic Hradčanská nebo Dejvická). Místo si někdo možná pamatuje z minulých let, kavárna prošla rekonstrukcí, čeká na nás vylepšený interiér i nabídka občerstvení (pivovar Matuška, široká nabídka sudových vín, hermelín na 11 způsobů…), hlavně si ale vychutnáme výhody soukromí v suterénní místnosti, kde nebudeme rušeni a dobře se při povídání uslyšíme.

Co možná zažijete? Mimo tradičního neformálního povídání a popíjení nápojů dojde také na duchovní program inspirovaný vybranými myšlenkami z knížky Harmanna Hesse Pouť do Země východní, například otázkou, co jsou životní úkoly a jakou roli hraje v našem životě bratrstvo/sesterstvo, samozřejmě ne kočičí pracky :).

Na viděnou se těší,
Jirka a Marek

Pravidelné setkání Logosu 6. října od 14.30

přidáno: 3. 10. 2019 9:52, autor: Logos, gay křesťané

Milé sestry, milí bratři,
ještě než Vás pozvu na nedělní Logos, připomínám, že kobyliský sbor v sobotu oslaví jedno výročí: dvacet let mezinárodních ekumenických bohoslužeb. V sobotu ve 14 hodin bude seminář s podtextem „Ohlédnutí a výhled“, od čtyř hodin bude následovat koncert českých, korejských a japonských hudebníků a den se uzavře večeří v šest večer. V neděli v půl desáté dopoledne pak bude bratr kazatel Jong Sil Lee sloužit slavnostní mezinárodní bohoslužbu. Všichni jsme samozřejmě v Kobylisích vítáni.

A co se týče logosího setkání, začne jako obvykle ve 14.30 v neděli. Od tří hodin proběhne bohoslužba vedená Magdalenou Šipkou a zhruba od 16 hodin budeme s Rudolfem Vévodou besedovat o knize Frédérica Martela Sodoma: Homosexualita a pokrytectví za zdmi Vatikánu. Takže to, co jsme na zářijovém Logosu pro množství dortů a chlebíčků a slavení všeho druhu nezvládli, zvládneme doufejme tuto neděli.

Předem dávám také vědět o tom, že 19. října od 9 hodin proběhne na kobyliské farní zahradě brigáda, ale to si ještě řekneme na nedělním Logose.

Na viděnou se těší
Standa Kostiha
za celý výbor

Prvního září první poprázdninové setkání pražského Logosu

přidáno: 29. 8. 2019 3:11, autor: Logos, gay křesťané

Milé a milí,
novou sezonu Logosu zahájíme v neděli 1.9. ve 14.30 dalším setkáním.

Po pobožnosti s kobyliským farářem Ondřejem Kolářem budeme s Rudolfem Vévodou besedovat o knize Frédérica Martela: Sodoma – Homosexualita a pokrytectví za zdmi Vatikánu. O knize se můžete více dočíst na Christnetu a Getsemany.

Těšíme se na Vás! 
Standa Kostiha
za pražský Logos

Program Logosu na Pilsen Pride

přidáno: 2. 8. 2019 7:25, autor: Logos, gay křesťané   [ aktualizováno 15. 8. 2019 10:01 ]

Zveme i na Pride v Plzni! Sledujte stránku Plzeňského pride na webu a na Facebooku.
Za Logos jsme připravili dvě akce:

Biblická hodina
Út 20.8., 18.00
Papírna

Setkání u jednoho stolu vede jáhen Martin Gruber (CČSH).

So 24.8. 12.00
Sbor Kristova kříže – Mikulášské náměstí

Kázat bude Jiří Chytil, plzeňský farář ČSCH.

Reakce na schůzku s Hnutím pro život

přidáno: 30. 7. 2019 18:57, autor: Logos, gay křesťané

Vážený pane premiére,

V souvislosti s Vaší schůzkou s Hnutím pro život nám dovolte Vám zaslat ucelené informace o cílech a nástrojích této organizace.

Hnutí pro život vychází z konzervativních křesťanských dogmat. Mezi její hlavní cíle patří omezení či zakázání svobodné volby žen mít nebo nemít děti, neboť se domnívá, že potrat je vražda. Ještě nedávno se Hnutí prezentovalo hlavně šokujícími nálepkami s fotografiemi zničených plodů. Dalším cílem je omezení dostupnosti asistované reprodukce, protože „místo léčby příčin neplodnosti je neplodnost páru zneužívána pro byznys v centrech asistované reprodukce“1. V této souvislosti dokonce Hnutí pro život právě nyní žaluje VZP. Hnutí pro život se vyhraňuje vůči antikoncepci, včetně kondomů.2 Jak už je u podobných katolicky fundamentalistických organizací zvykem, je i Hnutí pro život nepřátelské vůči neheterosexuálním lidem. Vydává knihy, které nabádají k léčbě homosexuality a rozesílá tyto knihy do českých škol.3 Předseda spolku Radim Ucháč prohlašuje: „Homosexuální ideologie je dnes využívána jako beranidlo k ničení instituce rodiny, svobody a národa. Občanům je už od dětství stále bezohledněji vnucována rovnocennost homosexuálního životního stylu zaměřeného na popření rolí otce a matky a sobecky svádějícího ke sterilní rozkoši. [...] Čestnost, hrdost i mravnost národa jsou systematicky ničeny pohrdáním přirozeným mravním zákonem a vysmíváním se Bohu.“4 Hnutí velmi úzce spolupracuje s římskokatolickou církví.např. 5

Je zřejmé, že pravým cílem Hnutí pro život není tedy podpora rodin obecně. Je to zejména omezení svobody a rovnosti žen. Dále také zabránění jinému způsobu života, než tomu, který vychází z konzervativně-katolické doktríny. Řešení, která Hnutí nabízí, nejsou ve skutečnosti žádná řešení. Nejvyšší porodnost mají země, které se věnují zkvalitnění předškolní péče, zapojení otců do výchovy a zlepšení možností žen návratu do práce.

S úctou,

Veronika Dočkalová
předsedkyně výboru

1-10 of 145