Místní skupiny‎ > ‎Praha‎ > ‎

Co se děje v Praze

Host Logosu na Prague Pride – Jayne Ozanne

přidáno: 19. 7. 2017 15:15, autor: Logos, gay křesťané


Když Jayne Ozanne udělala v roce 2015 coming out, byla už v anglikánské církvi dobře známá jako přední osobnost evangelikálního křídla anglikánské církve – v letech 1999 až 2004 působila v poradním sboru arcibiskupa z Canterbury – a evangelikálního hnutí v Británii vůbec. Právě v evangelikálním prostředí se přitom daří tzv. conversion therapies, tedy snahám o změnu sexuální orientace LGBT+ lidí na pseudovědeckých základech. Není proto divu, že Jayne Ozanne stála u zrodu snah o vymýcení této škodlivé praxe v anglikánské církvi i britské společnosti jako takové. Na zasedání synodu – „parlamentu“ církve – iniciovala hlasování o zákazu praxe conversion therapy v anglikánské církvi spojeném s prohlášením směřovaným britské vládě. Návrh byl schválen a anglikánská církev tak mimo jiné požaduje po vládě, aby byly conversion therapies v Británii zakázány i podle světského práva.

Jayne Ozanne prohlásila, že conversion therapy považuje za formu zneužívání, před kterou je třeba lidi chránit. O škodlivosti těchto snah přitom mluví z vlastní zkušenosti – kvůli pokusům o „opravu“ své sexuální orientace se dvakrát nervově zhroutila a skončila na psychiatrii.

Na Prague Pride si můžete Jayne Ozanne poslechnout v rámci večera Pride Voices ve čtvrtek 10. srpna od 19.00 v Kině 35 ve Francouzském institutu a v pátek 11. srpna od 19.00 v Divadle U Valšů (Karolíny Světlé 18, Praha 1) na přednášce „Církev pro každého? Jayne Ozanne, významná představitelka anglikánské církve, o přístupu církve k LGBT+ lidem“ pořádané hnutím Logos Česká republika.

Program přes prázdniny

přidáno: 24. 6. 2017 5:57, autor: Logos, gay křesťané

Milí přátelé.
Přes prázdniny se nekonají naše pravidelná setkání první neděli v měsíci – opět se setkáme až 3. září. To ale neznamená, že bychom neměli příležitost se během prázdnin vidět.

Jako každý rok nás čeká prideovský týden 6.–13. srpna, pro který máme opět připraven bohatý program. Sledujte nás, včas ho zveřejníme. Velmi nám také pomůže každá pomoc (když se nám ozvete s možností pomoci sami, spíš na vás nezapomene).

Také plánujeme nepřerušit naše měsíční Mezisetkání na pěkných místech někdy během týdne v podvečer. Pokud vám pozvánky nechodí, určitě napište, abychom vás přidali do seznamu.

Přeji krásné léto.
Za Logos Marek Veteška

pozvání na Logos 4.6.2017

přidáno: 3. 6. 2017 6:12, autor: Logos, gay křesťané

Milí členové, milé členky, milí přátelé,
naposledy před létem se sejdeme v neděli ve 14.30 ve sboru ČCE v Kobylisích, U Školské zahrady 1. Po pobožnosti bude od 16 hodin následovat promítání filmu Freedom to Marry a po filmu si na faře i v restauraci budeme povídat o tom, proč chceme jednotné manželství pro všechny bez rozdílu, a co pro to můžeme udělat jako Logos a každý zvlášť.
Kromě toho probereme logosí program na Prague Pride a budeme rádi, když se přihlásíte jako dobrovolníci.
Na setkání se za celý výbor těší
Standa Kostiha

Pražský Logos v neděli 7. května od 14.30

přidáno: 4. 5. 2017 8:12, autor: Logos, gay křesťané

Milí přátelé,
májové setkání pražského Logosu bude na obvyklém místě v obvyklém čase. Po pobožnosti Ondřeje Koláře promítneme cca od 16.30 hodin dokument Freedom to Marry o průlomovém rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, kterým se v roce 2015 otevřela ve Spojených státech možnost uzavřít manželství všem párům.
Všechny vás srdečně zve
Standa Kostiha


Dubnové Mezisetkání v úterý 18.4.2017

přidáno: 14. 4. 2017 1:45, autor: Logos, gay křesťané   [ aktualizováno 14. 4. 2017 1:46 ]

Milí přátelé, opět po měsíci zveme na Mezisetkání. Minulá adresa měla úspěch, takže si ji někdy pro příště zapamatujeme. Ovšem přání ochutnat něco jiného než Plzeň také rádi splníme. Setkáme se tedy v úterý 18. dubna v 18 hodin v jazzové hospůdce U Voraře, Na Výtoni 12. Čekat nás bude krásný stůl v nekuřáckém podzemí, Vorařův nefiltrovaný Podskalák 12° a dokonce točený Aspall Harry Sparrow!
Za Logos zve Jirka a spol.
 

První jarní Logos v Praze první dubnovou neděli

přidáno: 1. 4. 2017 0:18, autor: Logos, gay křesťané   [ aktualizováno 1. 4. 2017 0:19 ]

Zdravíme všechny příznivce a blízké!

Rádi bychom Vás pozvali na letošní první jarní setkání pražské pobočky Logosu. Sejdeme se v neděli 2. dubna ve 14.30 v kostele U Jákobova žebříku v Praze–Kobylisích. Po úvodní pobožnosti bude dále naším hostem Saša Flek, teolog, kazatel, překladatel Bible 21 a zakladatel společenství TaCesta. Promluví na téma „Církev v církvi a mimo církev“, což může být i pro naše společenství dobrý impulz k diskuzi, kde je naše místo, co nás drží pohromadě a kam máme jako společenství dále směřovat.

Těšíme se na viděnou.

Jirka Votava
Jan Škrob
za pražský Logos

Mezisetkání 21.2. od 18 hodin

přidáno: 18. 2. 2017 0:21, autor: Logos, gay křesťané

Zdravím všechny příznivkyně a příznivce mezisetkání Logosu!
Uvidíme se v úterý 21. února od 18 hodin v čajovně Jedna báseň, Pod Zvonařkou 14 (Pod Nuselskými schody, kousek od zastávky tramvaje 6, 11, 13 Nuselské schody). 
Jirka Votava

Pražský Logos v neděli 5. února od 14.30

přidáno: 3. 2. 2017 11:36, autor: Logos, gay křesťané

Milí přátelé a členové,

zveme Vás na pravidelné setkání pražského Logosu, které tentokrát připravili Jan Škrob a Jirka Votava. Jejich hostem bude jezuita Petr Vacík, který připravil bohoslužebnou část od 15 hodin a v druhé části setkání promluví na téma „Současná spiritualita pro hledajícího člověka“.

Po skončení programu půjdeme jako obvykle na posezení do nedaleké restaurace.

Mějte se fajn.

Za Logos
Standa Kostiha

Pražské setkání na konci doby Vánoční 8.1.2017 – o týden a hodinu později

přidáno: 6. 1. 2017 16:23, autor: Logos, gay křesťané

Milí přátelé,
letošní první setkání pražského Logosu začne netypicky až v 15.30 – tím, že se scházíme druhou neděli v měsíci, musíme počkat, až skončí japonské bohoslužby.
Na setkání se těší a vše dobré v novém roce Vám přeje
Standa Kostiha
za celý výbor Logosu

Pozvání na nedělní Logos 4.12.2016

přidáno: 30. 11. 2016 14:39, autor: Logos, gay křesťané

Milí přátelé,
poslední letošní setkání pražského Logosu proběhne v neděli 4. prosince od 14.30 v Kobylisích. Po pobožnosti, kterou povede Hana Ducho, si budeme s Ivanem Štampachem povídat o vánočních tradicích.
Na setkání se těší
Standa Kostiha

1-10 of 79