Místní skupiny‎ > ‎Praha‎ > ‎

Co se děje v Praze

Logos v neděli 5.11.2017 s biskupem Václavem Malým

přidáno: 30. 10. 2017 8:14, autor: Logos, gay křesťané

Milí přátelé a členové Logosu,
v neděli 5. listopadu přivítáme v Kobylisích (fara ČCE U Jakobova žebříku, U Školské zahrady 1) na pražském Logosu katolického biskupa Václava Malého. 

Sejdeme se jako obvykle ve 14.30. Přesně v 15 hodin začne bohoslužba slova s bratrem biskupem Malým a po ní bude následovat beseda. Pan biskup musí kolem páté hodiny odejít, proto po bohoslužbě slova tentokrát nebude přestávka a přejdeme hned k besedě.

Na setkání s vámi se všemi se těší
Standa Kostiha
za pražský Logos

Pozvání na Logos 1. října od 14.30 v Kobylisích

přidáno: 29. 9. 2017 14:47, autor: Logos, gay křesťané   [ aktualizováno 29. 9. 2017 14:48 ]

Milí přátelé,
první říjnové setkání se uskuteční již za pár dnů. Na vedení pobožnosti i druhou část setkání jsme tentokrát pozvali Jana Koukala a Lydii Kucovou z Baptistického sboru Na Topolce. O sboru Na Topolce jsme tento rok mluvili již několikrát a věřím, že setkání s oběma kazateli bude pro všechny zajímavé. Takže v neděli 1. října od 14.30 ve sboru ČCE U Jákobova žebříku v Kobylisích, ul. U Školské zahrady 1, se těším na viděnou.

Standa Kostiha
za pražský Logos

První poprázdninový Logos v Praze 3. září od 14.30

přidáno: 31. 8. 2017 13:08, autor: Logos, gay křesťané

Přátelé, přeju Vám všem hezké pozdní léto a mám radost, že Vás mohu zase pozvat na pražský Logos. Jak už víte, scházíme se každou první neděli v měsíci. Tentokrát to bude 3. září od 14.30.

Pobožnost bude sloužit „náš“ kobyliský farář Ondřej Kolář, ve druhé polovině si s Ruth Jochanan Weiniger budeme povídat o způsobech zpodobňování Boha v křesťanské tradici.

Také všechny přítomné seznámíme s tím, jak proběhla Prague Pride, co se Logosu v poslední době povedlo a co na podzim chystáme.

Mějte se pěkně a těším se v neděli na viděnou.
Standa Kostiha
za celý Logos

Letos Pride v Plzni, i s bohoslužbou

přidáno: 25. 8. 2017 16:07, autor: Logos, gay křesťané

Zveme vás na ekumenickou bohoslužbu v rámci Pilsen Pride v sobotu 2. září od 12 hodin. Sloužit kázáním bude jáhen CČSH Martin Gruber v modlitebně CČSH Plzeň-východ na Mikulášském náměstí 11. Po bohoslužbě se společně přemístíme na místo pochodu.
Pozvánku přikládáme, abyste mohli šířit a přijít s přáteli.
Logos

Duchovní program na Prague Pride 2017

přidáno: 6. 8. 2017 9:54, autor: Logos, gay křesťané   [ aktualizováno 6. 8. 2017 16:53 ]

Bohoslužba v předvečer Prague Pride

6. 8., 19:30, Martin ve zdi, Martinská ul., Praha 1
Při této bohoslužbě představuje Logos Česká republika svůj program během festivalového týdne. V rámci společných modliteb všichni společně prosíme za klidný a zdárný průběh festivalu Prague Pride.

Logos v Pride Village
7.–11. a 13. 8., 15:00–22:00, Střelecký ostrov, Praha 1
I letos budeme mít relaxačně-rozjímací stánek na Střeláku. Budou tam knížky, informační materiály, samozřejmě nebude chybět ani koutek ručních prací a někdo, s kým si budete moct popovídat. A pokud chcete vědět něco o trans lidech, přijďte taky, najdete u nás i materiály TransParentu.

Taizé modlitba v kapli u Čechova mostu
8. 8., 18:00–20:00, Kaple sv. Máří Magdalské, nábř. Edvarda Beneše, Praha 1
Ekumenická modlitba se zpěvy z Taizé otevřená pro všechny věřící i nevěřící. Prostor pro ztišení, meditaci i duchovní rozhovor. Pořádá Logos spolu se starokatolickou farností u sv. Máří Magdalény.

Jakub Pavlús: Lépe dvěma než jednomu – náhledy na vztahy LGBT lidí v evangelických církvích sdružených ve Světovém luterském svazu
9. 8., 19:00, Divadlo u Valšů, Karoliny Světlé 18, Praha 1
Jakub Pavlús je farářem Českobratrské církve evangelické v Šumperku. Vztahům LGBT+ lidí se věnoval ve své diplomové práci na Evangelické bohoslovecké fakultě Univerzity Komenského.

Janye Ozanne na Pride Voices
10. 8., 19:00, Francouzský institut, Kino 35, Štěpánská 35, Praha 1
Jayne Ozanne je hlavním hostem Logosu na letošním Prague Pride. Její příběh si můžete poslechnout v rámci večera inspiračních hovorů Pride Voices.

Církev pro každého? Jayne Ozanne, významná představitelka anglikánské církve, o přístupu církve k LGBT+ lidem
11. 8., 19:00, Divadlo u Valšů, Karoliny Světlé 18, Praha 1
Jayne Ozanne aktivně bojuje za práva LGBT+ lidí v anglikánské církvi. Není ale disidentkou, ale uznávanou osobností a členkou zapojenou do oficiálních struktur církve. Církevní synod začátkem července velkou většinou schválil její návrh na zákaz konverzní neboli reparativní terapie leseb a gayů na „správnou“ heterosexuální orientaci. Anglikánská církev ve své rezoluci vyzvala též britskou vládu, aby byla konverzní terapie v Británii zakázána zákonem.

Průvod z Václavského náměstí na Letnou
12. 8., 11:30–14:00, začátek v dolní části Václavského náměstí
Kdo chcete jít s námi, hledejte velký transparent s nápisem „LGBTQ věřící“ a znakem Logosu.

Stánek na JarmarQu
12. 8., 14:00–21:00, Letenská pláň
Zastavte se u nás pro letáček, placku, na pokec nebo jen tak pozdravit. Rádi vás uvidíme.

Bohoslužba pro účastníky Prague Pride
13. 8., 14:00, Martin ve zdi, Martinská ul., Praha 1
Logos chce ukázat, že se lesby ani gayové nemusejí bát křesťanství ani křesťanů. Přijďte se o tom přesvědčit a poděkovat za týden, který jsme spolu mohli prožít. Bohoslužbě bude předsedat biskup Církve československé husitské Filip Michael Štojdl.

Host Logosu na Prague Pride – Jayne Ozanne

přidáno: 19. 7. 2017 15:15, autor: Logos, gay křesťané


Když Jayne Ozanne udělala v roce 2015 coming out, byla už v anglikánské církvi dobře známá jako přední osobnost evangelikálního křídla anglikánské církve – v letech 1999 až 2004 působila v poradním sboru arcibiskupa z Canterbury – a evangelikálního hnutí v Británii vůbec. Právě v evangelikálním prostředí se přitom daří tzv. conversion therapies, tedy snahám o změnu sexuální orientace LGBT+ lidí na pseudovědeckých základech. Není proto divu, že Jayne Ozanne stála u zrodu snah o vymýcení této škodlivé praxe v anglikánské církvi i britské společnosti jako takové. Na zasedání synodu – „parlamentu“ církve – iniciovala hlasování o zákazu praxe conversion therapy v anglikánské církvi spojeném s prohlášením směřovaným britské vládě. Návrh byl schválen a anglikánská církev tak mimo jiné požaduje po vládě, aby byly conversion therapies v Británii zakázány i podle světského práva.

Jayne Ozanne prohlásila, že conversion therapy považuje za formu zneužívání, před kterou je třeba lidi chránit. O škodlivosti těchto snah přitom mluví z vlastní zkušenosti – kvůli pokusům o „opravu“ své sexuální orientace se dvakrát nervově zhroutila a skončila na psychiatrii.

Na Prague Pride si můžete Jayne Ozanne poslechnout v rámci večera Pride Voices ve čtvrtek 10. srpna od 19.00 v Kině 35 ve Francouzském institutu a v pátek 11. srpna od 19.00 v Divadle U Valšů (Karolíny Světlé 18, Praha 1) na přednášce „Církev pro každého? Jayne Ozanne, významná představitelka anglikánské církve, o přístupu církve k LGBT+ lidem“ pořádané hnutím Logos Česká republika.

Program přes prázdniny

přidáno: 24. 6. 2017 5:57, autor: Logos, gay křesťané

Milí přátelé.
Přes prázdniny se nekonají naše pravidelná setkání první neděli v měsíci – opět se setkáme až 3. září. To ale neznamená, že bychom neměli příležitost se během prázdnin vidět.

Jako každý rok nás čeká prideovský týden 6.–13. srpna, pro který máme opět připraven bohatý program. Sledujte nás, včas ho zveřejníme. Velmi nám také pomůže každá pomoc (když se nám ozvete s možností pomoci sami, spíš na vás nezapomene).

Také plánujeme nepřerušit naše měsíční Mezisetkání na pěkných místech někdy během týdne v podvečer. Pokud vám pozvánky nechodí, určitě napište, abychom vás přidali do seznamu.

Přeji krásné léto.
Za Logos Marek Veteška

pozvání na Logos 4.6.2017

přidáno: 3. 6. 2017 6:12, autor: Logos, gay křesťané

Milí členové, milé členky, milí přátelé,
naposledy před létem se sejdeme v neděli ve 14.30 ve sboru ČCE v Kobylisích, U Školské zahrady 1. Po pobožnosti bude od 16 hodin následovat promítání filmu Freedom to Marry a po filmu si na faře i v restauraci budeme povídat o tom, proč chceme jednotné manželství pro všechny bez rozdílu, a co pro to můžeme udělat jako Logos a každý zvlášť.
Kromě toho probereme logosí program na Prague Pride a budeme rádi, když se přihlásíte jako dobrovolníci.
Na setkání se za celý výbor těší
Standa Kostiha

Pražský Logos v neděli 7. května od 14.30

přidáno: 4. 5. 2017 8:12, autor: Logos, gay křesťané

Milí přátelé,
májové setkání pražského Logosu bude na obvyklém místě v obvyklém čase. Po pobožnosti Ondřeje Koláře promítneme cca od 16.30 hodin dokument Freedom to Marry o průlomovém rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, kterým se v roce 2015 otevřela ve Spojených státech možnost uzavřít manželství všem párům.
Všechny vás srdečně zve
Standa Kostiha


Dubnové Mezisetkání v úterý 18.4.2017

přidáno: 14. 4. 2017 1:45, autor: Logos, gay křesťané   [ aktualizováno 14. 4. 2017 1:46 ]

Milí přátelé, opět po měsíci zveme na Mezisetkání. Minulá adresa měla úspěch, takže si ji někdy pro příště zapamatujeme. Ovšem přání ochutnat něco jiného než Plzeň také rádi splníme. Setkáme se tedy v úterý 18. dubna v 18 hodin v jazzové hospůdce U Voraře, Na Výtoni 12. Čekat nás bude krásný stůl v nekuřáckém podzemí, Vorařův nefiltrovaný Podskalák 12° a dokonce točený Aspall Harry Sparrow!
Za Logos zve Jirka a spol.
 

1-10 of 84