Místní skupiny‎ > ‎Praha‎ > ‎

Co se děje v Praze

Setkání Logosu v neděli 7.6. tentokrát až od 15.30

přidáno: 4. 6. 2020 3:35, autor: Logos, LGBTQ věřící   [ aktualizováno 4. 6. 2020 3:37 ]

Milí všichni,
po dlouhé době se sejdeme na pražském setkání v Kobylisích jako vždy U Jákobova žebříku na adrese U Školské zahrady 1. Tentokrát až v 15.30, aby stihly proběhnout všechny evangelické bohoslužby, kterých bude víc, protože na jedné mezinárodní by mohlo být příliš mnoho lidí. Takže v půl čtvrté se těšíme na společenství s vámi!

Prosíme, dodržujte právě platná ochranná opatření, a pokud chcete, přineste nějaké občerstvení.

Všechny vás zdraví za celé vedení Logosu
Standa Kostiha

Mezisetkání v úterý 18. 2. od 18 hod. (Reynek)

přidáno: 12. 2. 2020 17:10, autor: Logos, LGBTQ věřící

Milí přátelé,
ani v únoru jsme nezapomněli na naše setkání mezi nedělemi, tedy tentokrát se můžeme spolu sejít v úterý 18. února od 18 hodin v již vyzkoušeném podniku Standard cafe na adrese Karolíny Světlé 321/23, Praha 1.

Budeme mít pro sebe celou sklepní místnost (kterou najdete pod točitým schodištěm vzadu za barem), v níž tak získáme příjemný prostor jak na naše rozprávění, tak i na krátké povídání o duchovním světě Reynkovy poezie a možná i na možnost pustit si některá zhudebnění jeho básní.

Těší se Marek a Jirka

Valná hromada Logosu v neděli 2.2.2020

přidáno: 1. 2. 2020 13:45, autor: Logos, LGBTQ věřící

Vážení přátelé a přítelkyně pražského Logosu,

v neděli 2. 2. 2020 se od 15 hodin na našem setkání ve sboru U Jákobova žebříku uskuteční valná hromada spolku. Valná hromada je otevřená a může na ní přijít kdokoliv, hlasovací práva mají však jen členové a členky spolku.

Bohoslužba ani jiný následující program na zítřejším setkání neproběhnou. Valná hromada by měla trvat zhruba dvě hodiny.

Těším se s vámi na viděnou
Veronika

Mezisetkání v úterý 21. 1. od 18 hod. (duchovní svět severoamerických Indiánů)

přidáno: 13. 1. 2020 17:30, autor: Logos, LGBTQ věřící

Milí přátelé,
zveme vás na tradiční Mezisetkání, tentokrát v úterý 21. 1. od 18 hodin. Vrátíme se po delší době v centru města do restaurace Jiná krajina, adresa Řeznická 4, Praha 1.

Opět vás čeká světová kuchyně z čerstvých surovin a dobrý a jinde nesehnatelný Poličský světlý ručně plněný nefiltrovaný ležák. Příjemné na podniku je i to, že se nepřidal k vlně zdražování…

Ovšem nepřijdete ani o potravu pro duši, tentokrát to bude inspirace z duchovního světa severoamerických Indiánů. Jsme všichni děti společného Otce/Matky, uctíváme jednoho stejného Ducha?

Těšíme se, Marek a Jirka

Setkání pražského Logosu 5. 1. 2020

přidáno: 31. 12. 2019 3:47, autor: Logos, LGBTQ věřící   [ aktualizováno 31. 12. 2019 4:50 ]

Milí přátelé,
rádi bychom vás pozvali na první setkání pražského Logosu po Novém roce. Sejdeme se v kostele U Jákobova žebříku v neděli 5. ledna od 14.30. Program začne v 15.00 krátkou pobožností. Zamyšlení nad Božím slovem připraví Zdeněk Turek.

Ve druhé části přivítáme v našem společenství Martina Skořepu, autora nedávno vydané knihy Rituál Turínského koně. Martin vysvětlí, co chápe pod pojmem umění, na krátké povídce představí svět Franze Kafky a přečte také několik ukázek ze své knihy.

Těšíme se na setkání,
Jirka, Marek a výbor Logosu

Nedělní Logos 1. prosince v Kobylisích

přidáno: 26. 11. 2019 18:07, autor: Logos, LGBTQ věřící

Milí přátelé,
již tuto neděli začíná adventní doba, což může být dobrá příležitost zavítat na pravidelné setkání společenství Logos, které se koná 1. prosince od 14.30 v kostele U Jákobova žebříku v Praze Kobylisích.

Úvodní bohoslužbu povede místní evangelický farář Ondřej Kolář, pro následný program přislíbil svou účast Ivan Štampach, který pohovoří o smyslu Vánoc pro dnešní dobu.

Těšíme se na setkání v krásné době adventního očekávání!
Výbor Logosu

Mezisetkání v úterý 12. 11. od 18 hod. (Pozdě v listopadu)

přidáno: 12. 11. 2019 3:59, autor: Logos, LGBTQ věřící

Milí přátelé,
v kalendáři otáčíme nebo trháme poslední stránky letošního roku a advent klepe neodbytně na dveře. Pokud máte pocit, že prožívání času nabývá na vyšší intenzitě ve společnosti lidí blízkých, zapište si do hubnoucího diáře, že další Mezisetkání Logosu se uskuteční v úterý 12. listopadu od 18 hodin ve sklepě Standard cafe, adresa Karolíny Světlé 321/23, Praha 1. Pozor – je to změna oproti původně ohlášenému místu konání!

Na programu bude opět mimo tradičního kavárenského povídání také duchovně laděné zamyšlení. Tentokrát se setkáme se švédsky píšící autorkou Tove Jansson a její knihou Pozdě v listopadu. Jak reagují pohádkové postavy jejích příběhů na severskou samotu a tmu? Jakou naději skrývá prázdný dům Muminků?

Na shledání se těší Jirka a Marek

Setkání Logosu v neděli 3. listopadu od 14.30

přidáno: 1. 11. 2019 8:53, autor: Logos, LGBTQ věřící   [ aktualizováno 1. 11. 2019 8:53 ]

Milé a milí,
listopadový pražský Logos je jako vždy první neděli v měsíci, tedy za dva dny.

Po pobožnosti, kterou tentokrát povede Lýdie Kucová z baptistického sboru Na Topolce, si promítneme film Cameron Postové Převýchova. Něco blížšího o filmu se dozvíte na ČSFD.

Těšíme se na vás!
Standa Kostiha
za pražský Logos 


Mezisetkání v úterý 22. 10. od 18 hod.

přidáno: 18. 10. 2019 8:00, autor: Logos, LGBTQ věřící   [ aktualizováno 18. 10. 2019 8:01 ]

Vážení přátelé,
říjen sice vesele vybarvil české luhy a háje snad všemi barvami duhy, protože nás ale mlhy a večerní chlad vyhánějí z přírodních zákoutí do útulně vytopeného prostředí kaváren a hospod, nastala příležitost svolat tradiční Mezisetkání Logosu, které se tentokrát uskuteční v úterý 22. října od 18 hodin v sousedské kavárně Za školou na adrese Uralská 6, Bubeneč (je to kousek od stanic Hradčanská nebo Dejvická). Místo si někdo možná pamatuje z minulých let, kavárna prošla rekonstrukcí, čeká na nás vylepšený interiér i nabídka občerstvení (pivovar Matuška, široká nabídka sudových vín, hermelín na 11 způsobů…), hlavně si ale vychutnáme výhody soukromí v suterénní místnosti, kde nebudeme rušeni a dobře se při povídání uslyšíme.

Co možná zažijete? Mimo tradičního neformálního povídání a popíjení nápojů dojde také na duchovní program inspirovaný vybranými myšlenkami z knížky Harmanna Hesse Pouť do Země východní, například otázkou, co jsou životní úkoly a jakou roli hraje v našem životě bratrstvo/sesterstvo, samozřejmě ne kočičí pracky :).

Na viděnou se těší,
Jirka a Marek

Pravidelné setkání Logosu 6. října od 14.30

přidáno: 3. 10. 2019 9:52, autor: Logos, LGBTQ věřící

Milé sestry, milí bratři,
ještě než Vás pozvu na nedělní Logos, připomínám, že kobyliský sbor v sobotu oslaví jedno výročí: dvacet let mezinárodních ekumenických bohoslužeb. V sobotu ve 14 hodin bude seminář s podtextem „Ohlédnutí a výhled“, od čtyř hodin bude následovat koncert českých, korejských a japonských hudebníků a den se uzavře večeří v šest večer. V neděli v půl desáté dopoledne pak bude bratr kazatel Jong Sil Lee sloužit slavnostní mezinárodní bohoslužbu. Všichni jsme samozřejmě v Kobylisích vítáni.

A co se týče logosího setkání, začne jako obvykle ve 14.30 v neděli. Od tří hodin proběhne bohoslužba vedená Magdalenou Šipkou a zhruba od 16 hodin budeme s Rudolfem Vévodou besedovat o knize Frédérica Martela Sodoma: Homosexualita a pokrytectví za zdmi Vatikánu. Takže to, co jsme na zářijovém Logosu pro množství dortů a chlebíčků a slavení všeho druhu nezvládli, zvládneme doufejme tuto neděli.

Předem dávám také vědět o tom, že 19. října od 9 hodin proběhne na kobyliské farní zahradě brigáda, ale to si ještě řekneme na nedělním Logose.

Na viděnou se těší
Standa Kostiha
za celý výbor

1-10 of 148