Místní skupiny‎ > ‎Ostrava‎ > ‎

Co se děje v Ostravě


setkání Logosu v pátek 25.6.

přidáno: 24. 6. 2021 5:37, autor: Logos, LGBTQ věřící   [ aktualizováno 24. 6. 2021 5:38 ]

Milé kamarádky a milí kamarádi,

přijměte prosím pozvání na setkání ostravského společenství Logos, tentokráte v tradičním termínu, tedy v poslední pátek v měsíci, 25. 6. 2021, v 18 hodin, na faře Českobratrské církve evangelické v Ostravě (Červený kostel na zastávce Husův sad).

Bude-li pěkné počasí, čeká nás díky vstřícnosti místního pana faráře Pavla grilování na zahradě. Proto si prosím, stejně jako minule, přineste nějakou dobrotu vhodnou na gril (naložené maso, klobásku, špekáček, sýr, zeleninu atd. atd., prostě podle chuti).

Pro bloudící, případně pro později příchozí, bude čekat záchrana na telefonu 608247760 (Radek :)).

Mějte se krásně, užívejte sluníčka. A nashle v pátek. Těšíme se na vás!

Luky a Radek

setkání Logosu v pátek 4.6.

přidáno: 1. 6. 2021 17:37, autor: Logos, LGBTQ věřící

Vážení přátelé, drazí kamarádi, milé a milí,

opět si Vás po měsíci dovolujeme pozvat na setkání ostravského společenství Logos. I když se nám blíží konec měsíce, tedy pravidelný čas našich schůzek, opět musíme nahlásit změnu. V náš pravidelný termín, tedy v pátek 28. 5. 2021, se totiž na území ČR koná akce Noc kostelů. Doporučujeme tedy vydat se na putování po ostravských či jiných chrámech.

Naše setkání se tedy odsouvá o týden, a to na pátek 4. 6. 2021. Setkáme se na faře Římsko-katolické církve v Ostravě-Třebovicích (V Mešníku 5100/6), vedle hřbitova a kostela. Sraz je v 19.30 před farou. Posléze se přesuneme k modlitbě do kostela. Po 20 hodině bychom se (za příznivého počasí) měli uvelebit na farní zahradě a opéci si nějaký ten špekáček (prosím přinést s sebou – nebo cokoliv jiného). V případě bloudění neváhejte volat na Radkovo číslo 608247760.

Těšíme se na Vás!

Luky a Radek

setkání Logosu v pátek 7.5.

přidáno: 29. 4. 2021 8:04, autor: Logos, LGBTQ věřící

Milé kamarádky, milí kamarádi,

po dlouhé vynucené pauze si vás opět dovolujeme pozvat na setkání ostravského společenství Logos. Je to tak dávno, co jsme mohli být spolu. Proto teď, když se blíží rozvolnění vládních opatření, nabízíme setkání, a to v pátek 7. 5. 2021 v 19 hodin na faře Českobratrské církve evangelické v Ostravě (za Červeným kostelem na zastávce Husův sad). Sraz před kostelem. :) Kdo budete chtít, tak prosím přijďte. Je fajn se opět vidět tváří v tvář.

Přejeme pěkné dny, radostný vstup do měsíce máje. Těšíme se na setkání.

Luky a Radek

setkání Logosu v pátek 24.1.

přidáno: 18. 1. 2020 3:04, autor: Logos, LGBTQ věřící

Milí přátelé, kamarádi,

dovolujeme si Vás na prahu nového roku pozvat na pravidelné setkání ostravského společenství LOGOS, které se v lednových dnech uskuteční s týdenním předstihem, a to již v pátek 24. 1. 2019 v 19 hodin na římskokatolické faře v Ostravě-Třebovicích. Pokud budete mít čas, neváhejte a přijďte. Těšíme se na vás.

A těm, kterým jsme na přelomu roku nestihli potřást pravicí, přejeme vše dobré, Boží požehnání, zdraví, lásku a také dar víry – ať již v Boha a nebo v Dobro, které je v nás i ve druhých, a bez kterého to prostě v životě nejde.

Mějte se!

Luky a Radek :)

setkání Logosu ve čtvrtek 28.11.

přidáno: 21. 11. 2019 16:58, autor: Logos, LGBTQ věřící

Milé a milí,
dovolte, abychom Vás pozvali na listopadové setkání ostravského společenství LOGOS, které se tento měsíc uskuteční v tradičním prostředí ostravské fary Českobratrské církve evangelické (za Červeným kostelem v centru Ostravy na zastávce Husův sad), ale v netradičním termínu – ve čtvrtek 28. 11. 2019, v 18.30 hodin. Sraz před Červeným kostelem. Pro ty, kdo přijdou pozdě, je zde mobilní linka poslední záchrany 608247760 (Radek). Budeme se i s bratrem farářem Pavlem, naším to ctěným a milým hostitelem, těšit na Vaši účast.

No a v prosinci – to nás čeká vánoční besídka (to jen abyste se měli nač těšit).

Krásné podzimní dny vám přejí a na setkání se těší
Luky a Radek

setkání Logosu v pátek 25.10.

přidáno: 18. 10. 2019 7:14, autor: Logos, LGBTQ věřící

Milí přátelé,

v podzimním čase si Vás dovolujeme pozvat na tradičně posledněpáteční setkání ostravského společenství LOGOS, tentokrát na půdě římskokatolické fary v Ostravě-Třebovicích (hned vedle kostela), v pátek 25. 10. 2019, v 19.30 hodin. Rádi vás uvidíme, rádi vás poznáme. V případě, že byste bloudili a nebo přišli později, neváhejte volat na číslo 608247760 (Radek).

Zároveň si dovolujeme pozvat všechny na další koncepční schůzku spolku LOGOS ČR, která se uskuteční v Praze v pátek 22. 11. 2019. Je fajn přijít osobně, případně tlumočit své připomínky přes nás a nebo napsat své postřehy a nápady (ale také kritiku a připomínky) písemně (mailem). Za každý podnět jsme samozřejmě rádi.

Mějte se krásně přátelé, užívejte babího léta. Všem Lukášům vše nejlepší k svátku!

Luky a Radek :)

Jaký byl Ostravský Pride

přidáno: 23. 8. 2019 14:39, autor: Logos, LGBTQ věřící

Kdo se v sobotu 17. 8. 2019 náhodně ocitl na ostravském Masarykově náměstí, nestačil se divit. Více než 500 převážně mladých lidí s duhovými vlajkami zaplavili centrum městu, aby se mohli zúčastnit prvního Ostravského Pride. Z náměstí se ve 14.30 vydal průvod do Komenského sadů, kde až do 18.30 hodin probíhal doprovodný program, složený z vystoupení umělců (koncerty, čtení, tanec). Zároveň byly představeny aktivity jednotlivých spolků podílejících se na organizaci festivalu, a to: Mladí Zelení, Rozkoš bez rizika, Food Not Bombs, Amnesty International, LOGOS ČR a Jsme fér.

Též spolek LOGOS ČR se zapojil do průběhu celé akce. Jako jediný měl, společně s iniciativou Jsme fér, v Komenského sadech informační stánek. Během odpoledne tak mohli členové společenství LOGOS vést desítky rozhovorů o činnosti spolku a někdy i o často neradostných životných zkušenostech mladých lidí s odmítavým postojem věřících, nezřídka členů vlastní rodiny. Účastníci setkání si též mohli vyslechnout kázání faráře Českobratrské církve evangelické Pavle Šindlera, který je jedním z duchovních průvodců ostravského společenství LOGOS ČR, na téma hrdosti v každodenním životě. Kázání bylo zakončeno modlitbou.

Proti účastníkům Ostravského Pride vystoupilo asi 30 účastníků alternativního Hetero Pride, hlásících se svými často nenávistnými projevy k „zájmům tradiční rodiny“. Policie ČR však celou situaci řešila s přehledem a nedošlo k narušení radostného a bezproblémového duhového pochodu Ostravou.

Lze jen doufat, že i v příštím roce se podaří v Ostravě uspořádat podobný festival, který bude schopen oslovit svou vstřícnou a neformální atmosférou nejen občany Ostravy, ale též širšího regionu. Spolek LOGOS ČR by na něm jistě neměl chybět.


Ostravský Pride 17.8.

přidáno: 15. 8. 2019 9:58, autor: Logos, LGBTQ věřící

Milí přátelé,
dovolujeme si jen připomenout sobotní setkání na festivalu Ostravský Pride, tedy 17. 8. 2019 ve 14 hodin na Masarykově náměstí v Ostravě a následně v průvodu do Komenského sadů.

Bude-li nás více, budeme moci v průvodu rozvinout i nějaký transparent. :) Pokud tedy budete chtít, přijďte nás podpořit. A kdo dorazí, dostane třeba pěkný nový odznáček :)))))))

Mějte se krásně, nashle v sobotu!

Luky a Radek :)

Setkání ve čtvrtek(!) 27.6.

přidáno: 18. 6. 2019 16:50, autor: Logos, LGBTQ věřící

Milí přátelé, kamarádi,
dovolujeme si Vás v tomto školním roce, před velkým prázdninovým rozjezdem do všech koutů světa, pozvat na již tradiční setkání ostravského společenství LOGOS, které se bude konat na farní zahradě římsko-katolické fary v Ostravě-Třebovicích (jako vždy v červnu).

Akce je neodmyslitelně spojena s opékáním špekáčků – nejinak tomu bude i nyní. POZOR!!! Tentokrát se setkáme již ve čtvrtek 27. 6. 2019 v 19 hodin. Kdo nás nezastihne před farou, neváhejte a směřujte na farní zahradu. Špekáčky či jiné opékatiny s sebou. Chleba a hořčici dodáme. :) Myslím, že grilování z minulého měsíce se vydařilo, máme na co navázat. :)

Mějte se krásně, chraňte se před sluníčkem a nashle příští týden!

Luky a Radek :)

Pozvánka na setkání 31.5.

přidáno: 29. 5. 2019 11:24, autor: Logos, LGBTQ věřící

Milé a milí,

dovolujeme si Vás pozvat na květnové setkání ostravského společenství LOGOS, které se uskuteční v pátek 31. 5. 2019 v 19 hodin na faře Českobratrské církve evangelické v Ostravě (dům za červeným Kristovým kostelem na Husově sadu – sraz v 19 hodin před tímto kostelem).

Na programu je tentokráte, dá-li Pán Bůh a svatý Petr, opékání špekáčků na farní zahradě, posezení u ohně, zpívání a mentální napojení se na kolegy, kteří v tu chvíli budou prožívat duchovní obnovu ve Vysokých Tatrách. Tak neváhejte a přijďte, špekáček či jiné Vám libé opékatiny s sebou!!! Chléb a hořčici zajistíme. :) Pokud by přeci jen pršelo, akce se bude konat jako vždy uvnitř fary... a špekáčky opečeme jindy. :)

Mějte se krásně, užívejte posledních zamilovaných májových dnů. A nashle v pátek!

Vaši
Luky a Radek

1-10 of 47