Místní skupiny‎ > ‎Brno‎ > ‎Co se děje v Brně‎ > ‎

Rodiče a děti. Kronika Logosu Brno 11. 11. 2012

přidáno: 6. 11. 2012 2:51, autor: Logos, LGBTQ věřící   [ aktualizováno 9. 1. 2013 11:15 ]
"Setkání s našimi maminkami, bratry, dcerami a strýci bylo snad jedno z nejzábavnějších, které Logos v Brně pamatuje. Legrační a závažné. Mamka začala líčit, jak si vyčítala, kde udělala chybu ve výchově, když jsem jí tehdy řekl... ne že jsem na kluky, ale že se chystám pokřtít! Svěřit se nevěřícím rodičům se svojí vírou bylo podobné, jako na sebe říct, že jsem gay."

Pavel Vichlenda vybral pro tento Logos text z Lukáše 2, 41–52. Ježíš se ztratí svým rodičům při pouti do Jeruzaléma. Až jej najdou, setkají se s trochu "jiným" Ježíšem, jakého dosud nepoznali. 

Začali jsme vydávat příležitostné "pracovní" listy pro naše setkání v Brně i v Praze a newsletter. Najdete v nich vždy také krátkou reflexi ze setkání s Prahy, resp. Brna. První číslo si můžete stáhnout ze stránky dole. 


Pozvánka na setkání

Je to součást našeho života, je to součást nás samých: naše víra, naše sexuální identita, naši rodiče, naše rodina, naši přátelé...
Přivedeme naše rodiče, kamarády, známé do Logosu... Mají nás rádi takové, jací jsme, nestydí se za nás, my se nestydíme za sebe, tak přijďte všichni! Zveme Vás vřele na první listopadové setkání Logosu v Brně!
 • Den: neděle 11. 11. 2012
 • Čas: 14 hodin
 • Místo: klubovna YMCA, Kounicova 3, Brno. Doprava: zastávka Česká (tram. 12 z Hlavního nádr. a 3, 11, 5, 4) nebo zastávka Moravské nám. (tram. 1 od Hlavního nádr. a 6) -- půjdete podél parku nahoru a zabočíte doprava, hledejte na levé straně ulice. Na dveřích najdete létající rybičku, zvoňte na klubovnu YMCA

Program

 • Od 14 h duchovní program a sdílení se: krátké čtení z Bible, společné modlitby, představovací kolečko...),
 • Od 15 h naše téma: rodina a přátelé, někteří z nás se podělí také o svůj příběh, neostýchejte se přijít. 
 • Po 17 h se přesouváme do restaurace Áčko na Starobrněnské.

Co s sebou vedle dobré vůle, otevřené mysli a srdce

 • Bibli,
 • jídlo a nápoje, o které se chcete podělit,
 • drobný (dobrovolný) finanční příspěvek (30 Kč) na pronájem prostor.

Kontakty

 • Martin 607 864 191

Následující Logos:

 • V Praze 2. 12. s Ladislavem Heryánem o spiritualitě bezdomovectví.
 • V Brně 25. 11. malý Logos
 • Ostrava se schází také, dvakrát měsíčně, sledujte web.

Tipy 

Jsou tu zase Mezipatra, filmový festival LGBT filmů! Adoptovali jsme 2 filmy se sbírek na našich setkáních (1600 Kč). Děkujeme. Chystáme se jít spolu na promítání. Zapiště si do diářů. 

 • Brno so 17.11. 18.30 Láska v akci -- dokument o reálné kauze z USA, ...kterak se léčí Ježíšem z homosexuality.
 • Brno ne 18.11. 18:00 Místy oblačno -- road movie o krásném vztahu zralých žen a jednom mladém striptérovi -- HIT letošních Mezipater.

Těšíme se na setkání
Martin Maryška, Slávek Sohr, Martina Kadlecová

Čtení z evangelia: Lukáš 2, 41–52

Každý rok chodívali jeho rodiče o velikonočních
svátcích do Jeruzaléma. Také když mu bylo dvanáct let, šli tam, jak bylo o svátcích obyčejem. A když v těch dnech všechno vykonali a vraceli se domů, zůstal chlapec Ježíš v Jeruzalémě, aniž to jeho rodiče věděli. Protože se domnívali, že je někde s ostatními poutníky,
ušli den cesty a pak jej hledali mezi svými příbuznými a známými. Když ho nenalezli, vrátili se a hledali ho v Jeruzalémě. 

Po třech dnech jej nalezli v chrámě, jak
sedí mezi učiteli, naslouchá a dává jim otázky. Všichni, kteří ho slyšeli, divili se rozumnosti jeho odpovědí.
Když ho rodiče spatřili, užasli a jeho matka mu řekla: „Synu, co jsi nám to udělal? Hle, tvůj otec a já jsme tě s úzkostí hledali.“ 

On jim řekl: „Jak to, že jste mě hledali? Což jste nevěděli, že musím být tam, kde jde o věc mého Otce?“ Ale oni jeho slovu neporozuměli. Pak se s nimi vrátil do Nazareta a poslouchal je. Jeho matka uchovávala to vše ve svém srdci. A Ježíš prospíval na duchu i na těle a byl milý Bohu i lidem.
Ċ
Logos, LGBTQ věřící,
6. 11. 2012 2:51