U školské zahrady 1, Praha Kobylisy

Menšinový stres a duševní zdraví LGBTQ+ osob v ČR

12.06.2024

💛 Srdečně Vás zveme na přednášku RNDr. Michala Pitoňáka, Ph.D., pořádanou Pražskou Amnesty a spolkem Logos.

V rámci přednášky si nejprve vyjasníme klíčové koncepty týkající se LGBTQ+ rozmanitosti, jako jsou sexuální orientace, biologické pohlaví, genderová identita, stigma, cisheteronormativita a menšinový stres. Prozkoumáme specifika menšinového stresu u různých skupin a jeho dopad na duševní zdraví. Budou představeny výsledky prvního výzkumu v Česku, který se zaměřoval na porozumění vlivu menšinového stresu na neheterosexuální osoby a nastíněn pokrok v porozumění duševně-zdravotních nerovností, které u queer lidí nalézáme. Závěrem se budeme věnovat možným intervencím na systémové a strukturální úrovni, které mají potenciál dramaticky zlepšit situaci LGBTQ+ osob.

📌 Přednáška se uskuteční ve středu 12. 6 od 18:00 ve Skautském institutu na Staromáku, místnost Minuta. Místnost bude otevřená už od 17 hodin, přijďte klidně dříve, abychom se na téma společně dobře naladili.

Po skončení bude pokračovat méně formální setkání s možností se potkat, popovídat si nebo dále diskutovat o tématech, která vyplynou z přednášky.

Vítání*é jsou všichni*všechny. Těšíme se na Vás! 💛

U Školské zahrady 1264/1, Praha Kobylisy
Všechna práva vyhrazena 2024