Účastníkům a organizátorům Pride Belgrade 2010

přidáno: 15. 6. 2012 14:54, autor: Logos, gay křesťané   [ aktualizováno 15. 6. 2012 14:54 ]
V Brně 7. 10. 2010 | "Věříme, že nás všechny bez rozdílu Bůh miluje právě takové, jaké nás stvořil, a že nám všem chce dopřát plnou radost z lásky ke druhému člověku, radost z toho, že můžeme a dokážeme milovat a že jsme milováni."

Logos podporuje průvod gay hrdosti Pride Belgrade 2010, který se uskuteční v srbském Bělehradě v neděli 10. října 2010. Našim přátelům zasíláme v angličtině a srbštině dopis, který tu zveřejňujeme v českém znění. V liberálním "osvobozeném" světě mají dnes pride parades spíše zábavní charakter, na což se názory také lidí v Logosu (jakož i názory LGBT lidí vůbec) různí. Otázkou vlastně je, co je naše gay hrdost a jak (a zda) ji projevovat. Hnutí průvodů a festivalů hrdosti (iniciované slavnými stonewallskými nepokoji v roce 1969) však mělo nesporný velký vliv na úspěchy emancipace LGBT lidí po celém světě. V roce 2009 byl bělehradský průvod zrušen z bezpečnostních důvodů.Milí přátelé,

jste nám blízcí nejen proto, že jsme gayové a lesby jako vy, ale také, že naše národy mají společné kořeny a podobné příběhy. V neděli 10. 10. 2010, kdy budete oslavovat, kdo jste, žít svoji přirozenost a statečně realizovat svoje právo na sebevyjádření, respekt a přijetí, se sejde také naše skupina LGBT křesťanů při pravidelné nedělní bohoslužbě v Brně. Milí přátelé, budeme na vás všechny pamatovat v modlitbách.

Věříme, že nás všechny bez rozdílu Bůh miluje právě takové, jaké nás stvořil, a že nám všem chce dopřát plnou radost z lásky ke druhému člověku, radost z toho, že můžeme a dokážeme milovat a že jsme milováni. A ta láska je přece jen jedna, i když má mnoho podob, a je dobrá a bohumilá.

Jdeme s vámi

Logos Czech Republic – LGBT Christian Group
Martin Maryška, za výbor sdružení