Homosexuální křesťané nesouhlasí s bouřlivými reakcemi na pořad ČT

přidáno: 15. 6. 2012 4:31, autor: Logos, gay křesťané   [ aktualizováno 15. 6. 2012 4:31 ]
Logos Brno, 8. 4. 2004 | Hnutí homosexuálních křesťanů Logos Brno vydalo stanovisko k pořadu Cesty víry na téma Homosexualita a víra, který byl uvedený 22. února 2004 Českou televizí. Uvádíme celý text vyjádření.

Nesouhlasíme s bouřlivými reakcemi některých konzervativních křesťanských kruhů na pořad. Velmi pozitivně hodnotíme fakt, že se v pořadu dostali ke slovu lidé, kterých se problém nejvíce týká - tedy samotní homosexuálové. Nedomníváme se, že by Česká televize musela v každém křesťanském pořadu prezentovat pouze stanovisko Římskokatolické církve. V souladu s tím si myslíme, že uvedené názory, ačkoli nebyly v souladu s oficiálními stanovisky ŘKC (případně ERC), odpovídají žité skutečnosti jednotlivých farností a tímto podávaly (i z naší vlastní zkušenosti) pravdivý obraz o situaci věřících homosexuálů v naší zemi. Vzhledem k neustále opakovaným negativním vyjádřením církevních představitelů k této problematice, se nám zdá být tento pořad (celkově nakloněný neodsuzování homosexuality) naopak jako spíše zdravé vyvážení jednostranných církevních odsudků.

Logos Brno je ekumenické společenství teplých křesťanů (jak sami sebe na svých webových stánkách označují a jejich přátel, kteří se chtějí vzájemně obohacovat na cestě víry a života. Schází se vždy poslední sobotu v měsíci na faře Českobratrské církve evangelické v Brně. Podobné společenství se stejným názvem existuje také v Praze.