Skladiště‎ > ‎Napsali o nás‎ > ‎

Život víry 2012/7–8 o homosexualitě

přidáno: 10. 12. 2012 8:52, autor: Logos, gay křesťané   [ aktualizováno 10. 12. 2012 9:32 ]
Tématem prázdninového Života víry je homosexualita. Mluví o ní v rozhovoru Mario Bergner – bývalý gay, dnes otec pěti dětí a anglikánský kněz. K vztahu církve k lidem s menšinovou sexuální orientací se ve svých článcích vyjadřují Jiří Unger nebo Marek Macák. To, co o homosexualitě píše Bible, shrnuje Dan Drápal. Přinášíme také přehled názorů jednotlivých církví na toto téma a anketu církevních vedoucích k chystanému pražskému pochodu homosexuálů. 


Zdroj: Život víry 2012/7–8
Vydává: Katolická misijní společnost
Zdroj: zde (upraveno)


Kromě dramatických svědectví čtenářů (mj. přinášíme příběh ženy vysvobozené z prostituce, drog a depresí) si můžete přečíst reportáže o Ulfu Ekmanovi (a jeho sboru ve švédské Uppsale a misii v Rusku) nebo o Billu Johnsonovi (a službě jeho sboru v Reddingu v USA). Zajímavý je také článek shrnující reakce na snahy o obnovení mariánského sloupu na pražském Staroměstském náměstí. 

Jako vždy v časopise najdete také zprávy ze života církve u nás i v zahraničí, fejetony, kreslený humor Pavla Bosmana, oznámení o chystaných akcích... – a tentokrát navíc soutěžní křížovku!

Mario Bergner: Lékaři si mysleli, že mám AIDS 

Bývalý herec, který otevřeně žil jako homosexuál, se stal křesťanem a postupně se rozhodl dosavadní životní styl změnit. Nebylo to jednoduché a nebylo to naráz – ale dnes je Mario Bergner manželem, otcem pěti dětí a jako anglikánský duchovní a poradce úspěšně pomáhá mnoha dalším, kdo bojují s nechtěnou přitažlivostí ke stejnému pohlaví. Kromě svědectví jeho života stojí za pozornost i jeho názory (např. na druhý sňatek u křesťanů či na pochody homosexuálů).

Jiří Unger: Máme rádi homosexuály? 

Církev je často to poslední místo, kde by homosexuálové hledali pomoc. Mnozí z nich si myslí, že křesťané je nenávidí, nebo je alespoň považují za své arcinepřátele. Co můžeme udělat pro to, abychom i v této věci prospívali evangeliu?

Tomáš Bílek: Válka mezi věřícími gayi?

Křesťan s homosexuální orientací a názorové proudy v “křesťanské gay komunitě”.

Dan Drápal: Hřích Sodomy? 

Málokteré téma vzbuzuje mezi křesťany tak vášnivé polemiky jako homosexuální životní styl. V plamenných diskusích pak zastánci různých výkladů hájí často i protichůdná stanoviska, a přitom obě strany sporu mnohdy odkazují na totožné biblické texty. Přinášíme tedy stručný přehled nejčastěji citovaných (a nezřídka různě interpretovaných) pasáží z Písma, které o věci mluví.

Tomáš Dittrich: “Krásný dar”? 

Stanoviska křesťanských církví a vedoucích k homosexuálnímu životnímu stylu lze rozdělit do tří skupin…

Marek Macák: Mezi křížem a vykoupením

Homosexuální cítění je důsledkem pádu, ale samo o sobě není hříchem. Jak přistupujeme k lidem, kteří s ním žijí? Víme o nich? Jsme připraveni být jim přáteli? Existuje pro ně řešení?