Skladiště‎ > ‎Napsali o nás‎ > ‎

Komentáře ke kázání Tomáše Adámka v kostele U Martina ve zdi 19. srpna 2012

přidáno: 10. 12. 2012 9:43, autor: Logos, gay křesťané   [ aktualizováno 10. 12. 2012 12:55 ]

Děkuji

Děkuji za osobní svědectví v tom nejlepším slova smyslu. Osobně ručená zkušenost i výklad Písma vztažený ke konkrétní situaci - tady atmosféra kolem Prague Pride - je pro kazatele jeden z nejtěžších úkolů, a Tomáš to zvládl jako křesťansky osvobodivé poselství.


Autor: jarnez
Zdroj: Protestant, nezávislý evangelický měsíčník
Datum: 16. 9. 2012


Pokud jde o odmítavé a reakce a jejich zdůvodnění, už mne to nekonečné dohadování nad několika ustanoveními a odmítavými verši začíná unavovat. Fundamentalismus je dnes v módě, je to svým způsobem jakýsi "zeitgeist", kterým tradicionalističtí či neurotičtí věřící všech konfesí a náboženství (spojte se!) reagují na překotnost postmoderny. S takovou frontou se nedomluvíš, ona pravdu (nad Písmem ani jinde) nehledá, ona ji má.

Pro mne zůstává biblicky věrohodným dokument synodu českobratrské církve, který sice zdlouhavě ale přesvědčivě zdůvodňuje, v jakém smyslu se v této věci Písmem řídit (nebo naopak neřídit).

Zdá se mi, že boj proti homosexuálům je jakouisi současnou variantou boje o obřízku, a sice, že se skrze jakoby zachovávání určitých příkazů cítíme jako lepší či správnější věřící. Každopádně je to ono sebeospravedlňování, jež se míjí s osvobodivostí Boží velkorysosti, jež vysvobozuje s předsudků a ...fobií.


Text kázání je krásný, ale s mnohými věcmi nelze souhlasit, jsou účelové a tendenční...

Osobně však dávám přednost vztahu založenému na otevřenosti a upřímnosti, i když je to vztah dvou mužů nebo dvou žen, svým způsobem by se člověk naučil druhého milovat, předjímat, že by to bylo celoživotní předstírání je jen tendeční... popř. je pro homosexuály připraven život v čistotě- v askezi- své naplnění života mohou skrze své dary využít jinde (viz cit pro umění, hudbu, přátelství apod.)


Autor: trusina
Zdroj: Protestant, nezávislý evangelický měsíčník
Datum: 21. 9. 2012


Proč nedocházejí běžně uzdravení třeba slepí, hluší nebo ochrnutí, tak jako v dobách Ježíšových? 
ale dochází, jen Satan, který ovládá media si nepřeje abychom to viděli. Přečti si libovolnou knihu o božím svědectví- např. bratr Yun- Nebeský muž (který mimochodem projíždí právě ČR a je možné se setkat!)

Ježíš přišel vysvobodit z pekla jedny i druhé, homosexuály i homofoby.
Říkat, že odmítání homosexuálního způsobu života (v textu dále dvakráte), je homofobie, je zneužíváním významu tohoto slova a vytvářením tlaku!

ale zdráhají se nás přijmout jako své bratry a sestry
ne, ne, jste naši sourozenci v Kristu a vždy budete, ale to nám nezbraňuje (naopak vybízí!) s vámi hovořit o hříchu (i když něčí rétorika může zraňovat, takový přístup je ovšem smutný...). Druhá věc co je smutná- zaštítení Kristem- nejste si pravdivostý svého výkladu Bible (verše o homosexualitě jenž neodsuzují, ale že jsou prý vytrženy z kontextu + Bůh nikde homosvazky nepotvrzuje a nesouhlasí s nimi) a tímto svým učením přivádíte lidi na zcestí, berete do ruky obrovskou moc, která může být těžkým břemenm v čase soudu- zatímco kdyby se tím člověk nezaštítoval...

Komentáře ke kázání Tomáše Adámka při Prague Pride 2012.