Arcibiskup s lidskou tváří

přidáno: 10. 12. 2012 6:53, autor: Logos, gay křesťané   [ aktualizováno 10. 12. 2012 6:53 ]
V úterý 11. prosince 2012 od 20 hodin se bude na internetovém Rádiu R vysílat pořad o novém dokumentu Petra Minaříka Arcibiskup s lidskou tváří.

Myšlenky a osobnost charismatického trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka zaujala autora a režiséra filmu Petra Minaříka natolik, že se o něm rozhodl natočit dokumentární portrét.

Z původně půlhodinového dokumentu se ale nakonec stal hodinový snímek. „O trnavském arcibiskupovi Bezákovi jsem se poprvé dověděl někdy v létě 2011,“ vzpomíná režisér Petr Minařík.

 „Přepis jeho rozhovoru s pražským biskupem Malým a slovenským novinářem Hríbem na rockovém festivalu Pohoda na mě působil jako zjevení. Nejen proto, že
 prohlásil, že Bůh je největší pohoďák, ale především proto, že dokázal i náročné teologické teze formulovat jasně a především normálně, přirozeně.“

„Pořád mi kdesi v hlavě znělo, že takto jasně formulující, lidský a moudrý člověk se nehodí za funkcionáře kdekoliv, natož v rámci katolické církve, přesněji, že takového bychom chtěli, ale systém ho nepustí,“ doplňuje režisér, který je zároveň i autorem scénáře. „I proto jsem od počátku pracoval s názvem filmu Arcibiskup s lidskou tváří. Překvapilo mne, kolik v tom nakonec bylo pravdy, když ho papež Benedikt XVI. odvolal, aniž kdokoliv uvedl důvod."

Zlá hodinka je rozhlasový pořad o nejen brněnské kultuře.
www.facebook.com/zlahodinka

Rádio R je internetové rádio, které si můžete pustit na www.radior.cz.
Arcibiskup Robert Bezák