Fungujeme jako otevřené společenství.
Přijďte se prostě podívat, jste vítáni.
Kořeníme církev v Praze, Brně a Ostravě.


Mohlo by vás zajímat

~ Osobnosti, šítek na blogu 
~ Logos Praha


Pravidelná setkání v Praze, Brně a Ostravě

Duchovní programy

Naše pravidelná setkání mají duchovní část 
s proměnlivým ekumenickým programem:
  • přivítání, představovací kolečko,
  • čtení z písma,
  • krátké zamyšlení pastora,
  • diskuse o textu,
  • sdílení společné i ve skupinkách, 
  • zpívání písniček,
  • společná modlitba přímluv, díků a chval. 
Program se poněkud liší podle jednotlivých místních skupin. Ostravské společenství má více domácí charakter, Brno zve pravidelně zajímavé hosty. 

Našich setkání se účastní lidé různého věku. Duchovní část našich setkání není rigidní a respektuje různou duchovní zkušenost a příslušnost k různým církvím.

Newletter "Logos na měsíc"

Pracovní listy se zajímavými informacemi ze světa gay křesťanské komunity, které v pražském Logosu 
v jednom čase vznikaly, jsou ke stažení zde.

Program besed s hosty

Setkání Logosu například navštívil i religionista Ivan Odilo Štampach (mluvčí iniciativy Kairos 98 a v roce 1999 jeden ze čtyř signatářů dokumentu o církvi, křesťanech a homosexualitě), Pavel Říčan z Psychologického ústavu AV ČR. Prokop RemešKarel Schwarzenberg, psychiatr a křesťanský etik Petr Příhoda, aktivisté Islámské nadace v Praze, socioložka Jiřina Šiklová, filosof a biolog Stanislav Komárek, herec a režisér Jiří Strach, psycholog Jeroným Klimeš, bavič Petr Novotný, bývalý mluvčí ČBK Daniel Herman, psychiatr Radkin Honzák, gay aktivista Jiří Hromada, genderová teoretička Věra Sokolová, "kněz undergroundu" Ladislav Heryán, Milan Jára z Ligy otevřených mužů. 

Brněnská skupina hostila kupříkladu kněze a lékaře Marka Orko Váchu či literárního vědce Martina C. Putnu


Duhové bohoslužby ~
Duha nad kostelem

Několikrát do roka připravujeme naše duhové otevřené bohoslužby: v čase adventu, v období Velikonoc a při queer festivalu Prague Pride. 

Bohoslužebná liturgie je vedena v ekumenickém duchu obvykle evangelickými pastory za časté účasti katolických duchovních. Ke slavnostem se scházíme například v kostele Martina ve zdi v centru Prahy, v kostele U Jákobova žebříku v Praze, Kobylisích nebo v Betlémském kostele v Brně.


Duchovní obnovy 
~
Prostor pro tebe, pro nás pro Boha

Ve spolupráci s Gay Christians Slovakia jsme na jaře 2012 podnikli první duchovní obnovu na Slovensku. Pro rok 2013 chystáme duchovních obnov hned několik: například bibliodramatický seminář s MUDr. Dagmar Křížkovou. Sledujte naše stránky.Aktuální informace najdete na homepage, na blogu Kořeníme církev  a na stránce naší facebookové skupiny. 

Naše akceZ našeho setkání v Praze