Místní skupiny‎ > ‎Trans* skupina‎ > ‎

Co se děje na Trans* skupině

Termíny setkávání

přidáno: 1. 4. 2019 8:36, autor: Logos, LGBTQ věřící   [ aktualizováno 31. 8. 2020 9:46 ]

Pravidelná setkávání neveřejné skupiny pro trans, nebinární a intersex lidi se konají každé druhé úterý v měsíci od 18.00.

O místu setkání vědí jen ti, kdo na skupinu už chodí. Napište na mail Logosu, abyste se adresu dozvěděly*i.

Další setkání 28.10. od 15.00

přidáno: 14. 10. 2018 16:19, autor: Logos, LGBTQ věřící   [ aktualizováno 31. 8. 2020 9:45 ]

Příští setkání trans* skupiny se uskuteční v neděli 28. 10. od 15.00.

Nevíte, co od toho čekat? Přečtěte si recenzi na první setkání logosí trans* skupiny napsanou jedním z účastníků:

Jako transgender, nebinární nebo intersex věřící se málokdy setkáváme s někým s podobnou zkušeností. Často jsme vnímáni jako menšina uvnitř queer menšiny, mnoho lidí ani nenapadne, že existujeme. A že existujeme uvnitř církví? Nemyslitelné! Aby vznikl prostor pro sdílení našich nemyslitelných zkušeností, uspořádal Logos setkání trans* věřících.

Setkali*y jsme se na tajném místě (ale sektu jsme nezakládali). Pro ty z nás, kdo ještě nemají za sebou kompletní coming-out, je anonymita často zásadní, takže místo zůstane neveřejné. Kromě Adama a Veroniky, kteří skupinku organizovali, jsem dorazil já a ještě jeden mladý muž. Další účastnicí byla Verčina postarší fenka Mína, která toho moc neřekla, ale dala jasně najevo, že je velice trans-friendly. :)

Každý z nás přinesl úplně odlišnou zkušenost s vírou, církvemi i samotnou cestou k přijetí své identity.  Není třeba být součástí žádné církve (já jí vlastně oficiálně také nejsem) a ani se hlásit ke křesťanství. Každopádně je moc fajn si popovídat o trans identitě v kontextu spirituality. Prostě příště přijďte taky, uvidíme, co vznikne.

První setkání 30.9. od 15 hod.

přidáno: 21. 8. 2018 11:07, autor: Logos, LGBTQ věřící   [ aktualizováno 31. 8. 2020 9:45 ]

Po úspěchu neveřejné ženské skupinky, která se v rámci Logosu začala setkávat na jaře, máme to potěšení v září přidat také neveřejnou skupinu pro trans, nebinární a intersex lidi.

Abychom mohly*i svou identitu a víru sdílet opravdu bezpečně, bude místo setkání známo jen účastníkům. Chceme nabídnout prostor, kde můžete být tím, kým skutečně jste. A protože počítáme, že účastníci budou v různých fázích coming outu, platí pravidlo, že členky a členové skupiny nezveřejňují jména ostatních. Otevřeni jsme všem vyznáním a spiritualitám.

První setkání se uskuteční 30.9. od 15 hod.

1-3 of 3