Místní skupiny‎ > ‎Praha‎ > ‎Co se děje v Praze‎ > ‎

„Adventní doba chce naše vášně a závislosti znovu proměnit v touhu.“ Zápis do kroniky z vánočního večírku v Praze ~ čt 20. XII. 2012

přidáno: 7. 12. 2012 23:56, autor: Logos, LGBTQ věřící   [ aktualizováno 9. 1. 2013 11:57 ]
"Prosíme tě, Bože, za všechny, kteří se setkávají v našem společenství (a) na faře U Jákobova žebříku, posiluj je ve víře a v lásce a dávej jim zakoušet radost z toho, že společně vytvářejí tělo Kristovo."

Milé sestry, milí bratři,
děkujeme Vám za účast na našem vánočním večírku.
 


Nedávno jsme se při pravidelných týdenních modlitbách bavili o tom, co vlastně znamená půst. Co po nás Bůh chce? Víme, že se nemáme tvářit utrápeně jako pokrytci, nemáme ukazovat, že se postíme. Ale co si máme odepřít? A jak se máme chovat, když půst skončí?

Máme si odepřít něco, co máme obzvlášť rádi, ale co není úplně správné? Máme se během postu vzdát alkoholu? Ale co po postu? Máme se pak hned radostně opít?

Asi ne. Anselm Grün říká v knize Být úplným člověkem pravdu. Je spousta věcí, které fyzicky i duchovně konzumujeme, ale už z nich nemáme žádný požitek. A cílem postu je zbavit se těchto samozřejmých věcí a učinit z nich věci nesamozřejmé. Přestat být bohatým rozežraným Evropanem, který do sebe cpe večeři, přestože je ještě přejedený od oběda. Nenecháme-li se oblbnout všemi svými potřebami, vášněmi a závislostmi, všimneme si, že je tady jeden bezdomovec, Boží syn, který se musel narodit ve chlévě, protože se pro něj jinde nenašlo místo. Udělejme mu místo ve svém srdci.


Standa Kostiha, koordinátor Logosu v Praze

Pozvánka

Vánoční večírek v Praze , čt 20. XII. 2012 od 19 h

Milí přátelé, jako každý rok, i letos budeme pořádat vánoční večírek. Tentokrát za 14 dní, ve čtvrtek 20. prosince od 19 hodin. Opět společně s farníky, staršovstvem a faráři kobyliského sboru, abychom alespoň jednou v roce sdíleli společenství s naší „domovskou“ farností.

Budeme rádi, když na vánoční večírek přijdete, i když nejste členy Logosu. Děkuji Vám moc a těším se, že se na večírku uvidíme.

Vánoční meditační obrázek malířky Petry J. Ryži

Na vánočním večírku se nás sešlo opět více než v minulém roce. Po pravidelné biblické hodině, na které farář Ondřej Kolář probíral text z proroka Ámosa se k nám připojili také kobyliští. Avšak ještě před občerstvením jsme pomohli jsme s balením dárků pro léčebnu v Bohnicích. Nejkrásnější chvílí večera byla společná modlitba.