Místní skupiny‎ > ‎Praha‎ > ‎Co se děje v Praze‎ > ‎

Prohlášení společenství LGBTQ+ věřících Logos Česká republika k masakru v Orlandu

přidáno: 16. 6. 2016 6:27, autor: Logos, LGBTQ věřící   [ aktualizováno 16. 6. 2016 6:27 ]
Praha 14. června 2016. Truchlíme nad oběťmi nedělního útoku a soucítíme s rodinami, které ztratily své blízké. Někdy zbývá člověku jen modlitba.

Není to ale to jediné, co se dá dělat. V pestrobarevném světě nemá vražedná nenávist podložená pokroucenou interpretací náboženské víry místo. Jako křesťané bychom měli být příkladem ve své lásce k ostatním a naší povinností jako Logosu, společenství LGBTQ+ věřících, je upozorňovat na nenávistné výklady náboženství, byť by přicházely i od náboženských představitelů, protože nenávist plodí vždy jen novou nenávist.

Mezi stěžejní aktivity společenství Logos patří též důraz na vytvoření bezpečného a vstřícného prostředí uvnitř církví a náboženských společností pro přijetí LGBTQ+ věřících, kteří jsou často ze svých společenství z důvodů své sexuální orientace vylučováni. V mnohých případech mohou obavy z nepřijetí v náboženské komunitě vést k odmítnutí nebo potlačení své vlastní sexuální orientace, což může způsobit psychické problémy a v krajních případech to může vést k radikálním vystoupením ať již vůči jiným LGBTQ+ osobám, nebo vůči samotným církevním organizacím. Společenství Logos nabízí možnost nejen duchovní, ale též odborné podpory jak pro LGBTQ+ věřící, tak pro jejich rodiny a přátele. Informace o činnosti a aktivitách společenství lze nalézt na internetových stránkách www.logoscr.cz, na Facebooku, případně na pravidelných setkáních v Praze, Brně, Ostravě a Hradci Králové.

Stanislav Kostiha, Radek Šoustal
Logos Česká republika
Ċ
Logos, LGBTQ věřící,
16. 6. 2016 6:27
Comments