Místní skupiny‎ > ‎Praha‎ > ‎Co se děje v Praze‎ > ‎

Logos Praha-Kobylisy 6. dubna 2014

přidáno: 8. 4. 2014 4:51, autor: Logos, LGBTQ věřící   [ aktualizováno 8. 4. 2014 4:51 ]

Na setkání dorazilo opět přes 30 účastníků. Takový zájem nás ovšem těší, ačkoli setkání se tím stávají méně přehlednými a je pro nás velkou výzvou, abychom se dostatečně věnovali nově příchozím. Modlete se za nás, abychom to zvládali.

Bohoslužbu vedl Ondřej Kolář a srovnával odvážné kázání apoštola Petra (Sk 4) s jeho zapřením den před Ježíšovým ukřižováním. V navazujícím rozhovoru jsme se věnovali otázce "jak mluvit o hříchu bez moralizování" a nepřenechávat toto téma jen lechtivému lidovému folklóru. Povšimli jsme si několika klíčových míst v apoštolské exhortaci Evangelii gaudium, kterou loni na podzim zveřejnil papež František a která spíše než osobní morální poklesky jednotlivců zdůrazňuje sociální a strukturální zlo a pak také hřích otupělé lenosti a ochablosti, jemuž je třeba se především vzepřít. "Autentická víra... vždycky implikuje hlubokou touhu změnit svět, předávat hodnoty a zanechat po sobě to nejlepší."  (EG 183) Na rozdíl od dřívějších podobných církevních dokumentů je styl exhortace překvapivě svěží a čtivý. Celá byla v českém překladu uveřejněna na stránkách Radia Vaticana. Kdo vládne cizími jazyky, snadno ji na internetu dohledá v angličtině i v původní španělštině.

Po přestávce jsme opět usedli ke stolu a věnovali se aktuálnímu dění, které rozpoutal především medializovaný únorový pohřeb Filipa Havlíčka. Byli mezi námi opět jeho rodiče, kteří by rádi s Logosem těsně spolupracovali. Rozvíjeli jsme také některé podněty z nedávné schůzky GLBT iniciativ, kterou zorganizovala Filipova teta Ester Janečková s cílem jejich působení aspoň zčásti koordinovat.

Comments