Místní skupiny‎ > ‎Praha‎ > ‎Co se děje v Praze‎ > ‎

Křesťané na Prague Pride, tentokrát se sestrou Jeannine, která spojuje LGBT lidi a církev (tisková zpráva)

přidáno: 2. 8. 2015 21:25, autor: Logos, LGBTQ věřící   [ aktualizováno 2. 8. 2015 21:25 ]
PRAHA 28. července 2015 – I letos se spolek LGBTQ věřících Logos Česká republika připojí k festivalu Prague Pride, který probíhá od 10. do 16. srpna. Logos Česká republika pozval do Prahy řeholní sestru Jeannine Gramick, známou svým osobním nasazením na podporu LGBT lidí. Festival zakončí v neděli 16. srpna ve 14 hodin bohoslužba v kostele Martin ve zdi na pražském Starém Městě za účasti duchovních největších českých křesťanských církví. Na ni zveme všechny účastníky Prague Pride a jejich přátele bez rozdílu náboženského vyznání.

LGBTQ věřící si budou moci vybrat z bohaté nabídky, kterou Logos Česká republika představí při bohoslužbě v předvečer Prague Pride 9. srpna v 19.30 v kostele Martin ve zdi. Kompletní nabídku duchovních akcí přikládáme k této zprávě.

Oficiální duchovní program zahájí modlitba v Hašplově síni Náboženské společnosti unitářů, Anenská 5, která začíná v pondělí 10. srpna od 16 hodin. Mezi další zajímavé části programu patří úterní přednáška na stejném místě, v níž bude Jan Škrob, redaktor pořadu Hergot! na Radiu Wave, srovnávat referenda v Irsku a na Slovensku. Budeme také promítat polský film Ve jménu... o dramatickém životě katolického kněze, který se v rámci pastorace nevěnuje jen svým farníkům, ale i těžko vychovatelné mládeži, a nakonec na vesnici najde i lásku.

S naším nejdůležitějším hostem se setkáme ve středu 12. srpna v 18 hodin. V sakristii kostela Nejsvětějšího Salvátora na Křižovnickém náměstí, který je sídlem Akademické farnosti Praha, bude přednášet římskokatolická řeholní sestra Jeannine Gramick na téma „O šikaně v církvi i mimo ni“. Potom dáme prostor diskusi. Sestra Gramick se už od 70. let zabývá pastorací LGBT věřících a spoluzakládala organizaci New Ways Ministry. Je jednou z hlavních postav dialogu mezi církví a LGBT hnutím. Ne náhodou je tak její vystoupení v rámci doprovodného programu Prague Pride historicky první akcí festivalu na půdě římskokatolické církve.

V pátek 14. srpna v 19 hodin v centru Člověka v tísni Langhans bude Jeannine Gramick debatovat o LGBT otázce napříč náboženstvími s izraelským režisérem Yarivem Mozerem a gay aktivistou palestinského původu Abdulem Rawashdou. Na Wikipedii na stránce https://en.wikipedia.org/wiki/Jeannine_Gramick můžete o sestře Jeannine zjistit víc informací.

Naše účast na festivalu je motivována potřebou sdělit svému okolí, že křesťanská a podle našeho názoru ani žádná jiná poctivá náboženská víra se nevylučuje s pozitivním přijetím odlišné sexuální orientace. Jako křesťané se chceme touto formou veřejně přihlásit ke Kristu, ale současně také ke své homosexuální orientaci, abychom nelhali sami sobě ani svému okolí. Proto se Logos Česká republika i letos s radostí připojí k pestrému průvodu v sobotu 15. srpna a následně bude – jako bohužel jediný zástupce křesťanů – seznamovat účastníky Prague Pride s Ježíšovým poselstvím přímo na tržišti JarmarQ na Letné, kde se prezentují různé LGBT skupiny a další organizace, mezi něž v cizině často patří i církve.

Logos Česká republika se schází pravidelně na čtyřech místech: v Praze, Brně, Ostravě a Hradci Králové. Pražský Logos se schází každou první neděli v měsíci od 14.30 hodin ve farním sboru ČCE v Praze – Kobylisích. Chcete-li se o nás dozvědět víc, navštivte naše webové stránky http://www.LogosCR.cz/home.

Kontaktní osoby:

Stanislav Kostiha, předseda
logos@logoscr.cz
+420 777 747 262

Veronika Dočkalová, členka výboru
veronika@praguepride.com
+420 733 254 461
Ċ
Logos, LGBTQ věřící,
2. 8. 2015 21:25
Ċ
Logos, LGBTQ věřící,
2. 8. 2015 21:25
Comments