Místní skupiny‎ > ‎Praha‎ > ‎Co se děje v Praze‎ > ‎

Jedeme na vodu! Přidejte se 3.–5. srpna

přidáno: 3. 7. 2018 15:40, autor: Logos, LGBTQ věřící   [ aktualizováno 3. 7. 2018 15:43 ]
Milí přátelé a příznivci Logosu,
zveme Vás na vodácký víkend na řece Lužnici, který proběhne v termínu Pá–Ne 3.–5. srpna 2018.

Splouvání řeky na kánoích patří mezi tradiční letní volnočasové aktivity. Jedná se o romantickou a fyzicky i finančně nenáročnou turistiku, která je vhodná pro osoby všech věkových kategorií. Dolní tok řeky Lužnice, který máme v plánu splouvat, je vhodný i pro naprosté začátečníky, kteří dosud nikdy nebyli „na vodě“. Nováčky do vodáckého umění ochotně zaškolíme přímo na místě formou krátké instruktáže.

Na úseku Tábor–Bechyně (cca 25 km) nás čeká několik menších peřejí, několik jezů, z nichž některé se přenášejí, jiné se dají splout (vždy dbáme zásad bezpečnosti), pár turistických zajímavostí (například zřícenina Příběnice, řetězový most ve Stádleci) a také řada kempů a občerstvovacích zařízení.

Předpokládané ubytování je ve stanech, ale pro ty, kteří si potrpí na pohodlí, je zde i možnost noclehu v chatkách (RS Stavorek Bečice; podle obsazenosti, upřednostňují turnusy, nyní nelze rezervovat) či pokojích (Harrachovka; zde je na pátek volných 6 postelí, které máme předběžně rezervované).

Lodě, pádla, vesty, barely, dopravu materiálu a spol. nám zajistí půjčovna (firma Jakubec), cena na osobu/dva dny cca 300 Kč.

Prozatímní plán je takový, že se sejdeme v pátek večer v některém táborském kempu (nejspíše Harrachovka), v hospodě utužíme kolektiv, dopoledne beze spěchu vyčkáme na případné opozdilce, kteří dorazí až ranním vlakem, v případě potřeby uděláme pro naše nováčky menší nácvik, a vyrazíme poklidnou plavbou s četnými občerstvovacími zastávkami do naší další destinace, kterou bude jeden z kempů v Bečicích (zřejmě Saloon), kam dorazíme brzy večer. V neděli nás pak bude čekat závěrečných cca 15km do Bechyně, kam bychom měli dorazit pozdě odpoledne, abychom s rezervou stihli příslušné spoje (např. do Prahy jede bus 17.15 a vlak 18.03 a 20.03).

Případné zájemce prosíme, aby se ozvali s dostatečným časovým předstihem.
Vítáni jsou však i ti, kteří se rozhodnou na poslední chvíli.
Další podrobnosti budou upřesněny a rozeslány všem zájemcům koncem července.

Obecné informace o Lužnici a vodácké turistice najdete např. zde:
https://www.raft.cz/cechy/luznice.aspx?ID_reky=9
http://www.padlo.cz/reka/4/luznice/
https://www.vodackanavigace.cz/luznice?uo=6817&ud=3064

Těšíme se na Vás!

Pro Logos organizuje Johanka (pište na luznice@centrum.cz)

Ahóóój! :-))
Comments