Místní skupiny‎ > ‎Praha‎ > ‎Co se děje v Praze‎ > ‎

Host Logosu na Prague Pride – Jayne Ozanne

přidáno: 19. 7. 2017 15:15, autor: Logos, LGBTQ věřící   [ aktualizováno 19. 7. 2017 15:15 ]

Když Jayne Ozanne udělala v roce 2015 coming out, byla už v anglikánské církvi dobře známá jako přední osobnost evangelikálního křídla anglikánské církve – v letech 1999 až 2004 působila v poradním sboru arcibiskupa z Canterbury – a evangelikálního hnutí v Británii vůbec. Právě v evangelikálním prostředí se přitom daří tzv. conversion therapies, tedy snahám o změnu sexuální orientace LGBT+ lidí na pseudovědeckých základech. Není proto divu, že Jayne Ozanne stála u zrodu snah o vymýcení této škodlivé praxe v anglikánské církvi i britské společnosti jako takové. Na zasedání synodu – „parlamentu“ církve – iniciovala hlasování o zákazu praxe conversion therapy v anglikánské církvi spojeném s prohlášením směřovaným britské vládě. Návrh byl schválen a anglikánská církev tak mimo jiné požaduje po vládě, aby byly conversion therapies v Británii zakázány i podle světského práva.

Jayne Ozanne prohlásila, že conversion therapy považuje za formu zneužívání, před kterou je třeba lidi chránit. O škodlivosti těchto snah přitom mluví z vlastní zkušenosti – kvůli pokusům o „opravu“ své sexuální orientace se dvakrát nervově zhroutila a skončila na psychiatrii.

Na Prague Pride si můžete Jayne Ozanne poslechnout v rámci večera Pride Voices ve čtvrtek 10. srpna od 19.00 v Kině 35 ve Francouzském institutu a v pátek 11. srpna od 19.00 v Divadle U Valšů (Karolíny Světlé 18, Praha 1) na přednášce „Církev pro každého? Jayne Ozanne, významná představitelka anglikánské církve, o přístupu církve k LGBT+ lidem“ pořádané hnutím Logos Česká republika.

Comments