Ostravský LOGOS na prahu postní doby

přidáno: 5. 3. 2015 9:55, autor: Logos, LGBTQ věřící   [ aktualizováno 5. 3. 2015 9:55 ]
Setkání na prahu postní doby přineslo do ostravského ekumenického společenství LOGOS diskusi nad tématem osobního přijetí víry, tedy konverze. Každý měl možnost vyjádřit se o svých počátcích života s Kristem, prožívání víry, poznávání církve. Vzhledem k tomu, že členové společenství pocházejí z různých křesťanských denominací, byla diskuse jako vždy pestrá. Poznali jsme, že každého z nás si Bůh k sobě povolal originálním, nezaměnitelným způsobem. Pro některé byl tento hlas tak silný, že dosud nebyl přehlušen, jiným onen prvotní hlas Božího volání po čase zeslábl a vydali se na další pestré cesty životem.

Diskuse však nebyly vedeny jen o osobních konverzích. Opět jsme si připomněli biblické pasáže věnující se tématu homosexuality a vedli jsme diskusi jak o původu a významu těchto úryvků, tak i o možnostech jejich výkladu a aplikace pro náš osobní život, zejména pak pro naplnění partnerského života v praxi.

V závěrečné modlitbě mohl každý přednést svou osobní prosbu, kterou podpořilo celé společenství.

Další setkání našeho společenství se uskuteční v pátek 27. 3. 2015 v 19 hodin opět na římsko-katolické faře v Ostravě-Třebovicích. Vítáni jsou všichni, kteří mají chuť být společenstvím, potkat nové přátele, diskutovat o osobních, náboženských i společenských tématech. Pro případné zájemce nabízíme též společnou návštěvu kina – film Kód Enigmy v ostravské Minikinokavárně dne 28. 3. 2015 v 17 hodin. Případní zájemci o dění v našem společenství se mohou ozvat na kontaktní e-mail.
Comments